Answear.com szykuje się do wejścia na GPW

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Answear.com szykuje się do wejścia na GPW

Udostępnij:

Do Komisji Nadzoru Finansowego wpłynął prospekt emisyjny od spółki Wearco, która jest właścicielem Answear.com. Firma w środę ogłosiła, że planuje zadebiutować na giełdzie do końca tego roku.
Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Allegro potwierdziło swoje plany o wejściu na giełdę. Firma poinformowała, że spodziewa się, że z emisji akcji pozyska nawet miliard złotych. Według specjalistów, być może będzie to największy debiut w historii polskiej giełdy. Choć Answear.com to zdecydowanie mniejszy gracz niż Allegro, media łączą zapowiedzi o debiucie obydwóch firm – kolejny polski gracz e-commerce, który rozwija się w bardzo szybko, myśli o GPW.

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl Answear.com w ubiegłym roku osiągnął wzrost przychodów o 40,9 proc. do 311,2 mln zł. Cytowany Krzysztof Bajołek, prezes spółki powiedział, że wejście na giełdę to naturalny krok związany z dynamicznym rozwojem biznesu, dużą już obecną skalą działalności i jeszcze większym apetytem na przyszłość.

Jesteśmy pierwszym graczem w segmencie elektronicznej sprzedaży odzieży i obuwia na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu osiągamy przewagę na polu rozpoznawalności marki oraz niższych kosztów marketingu. Nasi klienci doceniają nasz doskonały serwis w postaci szybkiej dostawy, łatwych zwrotów, oraz atrakcyjnego programu lojalnościowego. Jesteśmy również beneficjentami szybkiego wzrostu rynku e-commerce – powiedział Krzysztof Bajołek.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem