Lekarze dzielą się swoim doświadczeniem
Indyjscy przedsiębiorcy stworzyli serwis Curofy, który podobnie jak LinkedIn ma skupiać specjalistów i pomagać w nawiązywaniu biznesowych kontaktów. Różnica polega na tym, że uczestnikami społeczności mogą być jedynie wykwalifikowani lekarze. Korzystający z platformy użytkownicy mogą konsultować się ze sobą w sprawie chorób pacjentów, dzięki czemu efektywniej będą ich leczyć.
Po zarejestrowaniu się w sieci Curofy i uzupełnieniu swoich zawodowych profili, lekarze otrzymują dostęp do pełnej listy doktorów. Dzięki temu będą mogli nawiązywać ze sobą połączenia głosowe albo wysyłać wiadomości tekstowe. Jest to przydatna funkcja, kiedy lekarz spotka się z niezrozumiałym dla siebie przypadkiem dolegliwości. Wówczas może poprosić o radę kolegę po fachu właśnie korzystającego z Curofy. Dodatkowo istnieje możliwość kierowania chorych do specjalistów znajdujących się w okolicy, ponieważ w łatwy sposób można wyszukać ich w bazie danych aplikacji.
Curofy pomaga ofiarom kataklizmu w Nepalu
Obecnie twórcy platfromy pracują nad stworzeniem bezpiecznego i zgodnego z prawem modułu, dzięki któremu lekarze będą mogli przesyłać sobie nawzajem dokumentacje pacjentów zawierającą informacje o przebiegu choroby. Jak dotychczas aplikacja cieszy się uznaniem w środowisku medycznym, a w ciągu 3 miesięcy zainteresowała ponad trzy tysiące użytkowników z 70 indyjskich miast.
To nie jedyny sukces, którym może pochwalić się Curofy. W ostatnim czasie przy użyciu aplikacji zebrano dziesięciu wolontariuszy, którzy uczestniczyli w misji ratunkowej mającej na celu udzielenie pomocy ofiarom kataklizmu w Nepalu. Jak podaje serwis Mashable, przez siedem dni wykwalifikowany zespół Curofy codziennie przyjmował blisko 300 pacjentów.