Aplikacja MindMe pozwala zdalnie prowadzić psychoterapię

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

MindMe to pierwsze w Polsce rozwiązanie do prowadzenia psychoterapii w sposób zdalny, wykorzystujące metodykę poznawczo-behawioralną. Aplikacja jest już dostępna w Polsce dla klientów Google Play oraz App Store.

– Leczenie psychiczne powinno podążać z duchem czasu – pomoc powinna być dostępna dla wszystkich o każdej porze – mówi Tomasz Młoduchowski, dyrektor generalny MindMe Inc. To przekonanie leży u podstaw powstania MindMe, pierwszej na polskim rynku aplikacji mobilnej oferującej profesjonalną pomoc i stały dostęp do terapeuty online, bez konieczności dojazdów i umawiania się na wizytę. Użytkownikom gwarantuje anonimowość i dyskrecję, wykorzystując bezpieczną szyfrowaną komunikację za pomocą wiadomości tekstowych. MindMe wyróżnia się również abonamentowym modelem rozliczenia.

Badania pilotażowe

Wprowadzenie produktu na rynek poprzedziło szeroko zakrojone badanie pilotażowe mające na celu zdiagnozowanie postaw Polaków wobec psychoterapii i sposobów korzystania z niej. Wyniki badania pokazały m.in., iż do największych przewag aplikacji nad tradycyjną rozmową należy zmniejszenie psychicznego progu rozpoczęcia terapii i poczucie kontroli nad spotkaniem (możliwość „wycofania się” w dowolnym momencie). Aplikacja została też doceniona za możliwość decydowania o miejscu i czasie rozmowy (komfort/bezpieczeństwo psychiczne) oraz za poczucie anonimowości. Zdaniem respondentów, MindMe to bardzo dobre narzędzie do rozpoczęcia pracy nad sobą, by w kolejnym etapie odważyć się na spotkanie twarzą w twarz z psychoterapeutą.

Twórcy aplikacji

MindMe współpracuje z grupą świetnie wykwalifikowanych psychologów i psychoterapeutów, mających doświadczenie w prowadzeniu terapii tradycyjnej i online. Wszyscy posiadają certyfikaty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnego. Pacjent dokonuje wyboru terapeuty w oparciu o jego profil przedstawiony na stronie MindMe.

Anna Łabno ukończyła studia w dziedzinie biologii i fizyki na Massachusetts Institute of Technology, a następnie otrzymała doktorat z biofizyki na University of California, Berkeley oraz pracowała jako naukowiec na wydziale zdrowia publicznego na University of California w San Francisco. Obecnie jest konsultantem w sektorze medycyny i nowych technologii. Zajmuje się doradzaniem kluczowym podmiotom amerykańskiego rynku medycznego m.in. w zakresie cyfryzacji wspierania zdrowia psychicznego.

Tomasz Młoduchowski jest dyrektorem generalnym MindMe Inc., spółki wdrażającej rozwiązania technologiczne w sektorze teleterapii oraz studentem University College London w Bartlett School of Environment, Energy and Resources, koncentrującym się na architekturze technicznej infrastruktury narodowej.

Kampania promująca

Twórcy aplikacji MindMe, Tomasz Młoduchowski, dyrektor generalny MindMe Inc. oraz dr Anna Łabno wraz z agencją marketingową Good Division postanowili nie promować samej aplikacji, ale też zdrowy styl życia… psychicznego i emocjonalnego.

W pierwszej odsłonie kampanii udział wzięły Hania Es, influencerka psychologiczna, która otwarcie przyznaje się do korzystania z terapii i wielokrotnie dzieliła się z odbiorcami swoją historią, dając im wsparcie, poczucie, że nie są same i użyteczne porady dotyczące terapii oraz Arlena Witt – szeroko znana ze swojej twórczości związanej z językiem angielskim, lecz również nie ukrywająca swoich doświadczeń z terapią oraz tego, co dały jej w życiu.