Trzy mamy z Kalifornii pomogą zapracowanym rodzicom bezpiecznie przewieść dzieci ze szkoły do domu. Wszystko dzięki aplikacji HopSkipDrive, która łączy wykwalifikowanych kierowców z dziećmi. Panie pozyskały blisko 4 mln dolarów na rozwój tej platformy i zamierzają podbić nią Stany Zjednoczone.

Zapracowane mamy robią biznes i pomagają rodzicom

Po ośmiu godzinach pracy odebrać dzieci ze szkoły, ugotować obiad i jeszcze zawieźć pociechy na dodatkowe zajęcia. A gdzie czas dla siebie? Grafik czynnych zawodowo mam zazwyczaj wypełniony jest obowiązkami od świtu do zmierzchu. Joanna McFarland, Carolyn Yashari Becher i Janelle McGlothlin, wszystkie pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, dobrze znają problemy zabieganych mam, ponieważ same wychowują dzieci i jednocześnie pracują. Bazując na własnych doświadczeniach, trzy panie zza oceanu stworzyły biznes, dzięki któremu aktywni zawodowo rodzice mogą trochę odetchnąć.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Mowa o aplikacji HopSkipDrive, która podobnie jak Uber łączy kierowców z pasażerami. Różnica polega na tym, że osobami prowadzącymi auta są wykwalifikowani opiekunowie, a pasażerami dzieci. Istniejący od marca 2015 roku startup działa obecnie tylko w regionie południowej Kalifornii. Pomysłodawczynie projektu, jak podaje serwis VentureBeat, zamierzają rozszerzyć działalność HopShipDrive o kolejne miasta leżące w Stanach Zjednoczonych, nie ujawniają jednak, które obszary są dla nich kluczowe.

Blisko 4 miliony dolarów, żeby rozwinąć się lokalnie

Wiadomo natomiast, że panie, aby zrealizować powyższy cel pozyskały blisko 4 miliony dolarów od funduszu Upfront Ventures, który ma na swoim koncie 65 inwestycji w startupy w tym w Osmo, interaktywną gra dla dzieci. Ponadto w przedsięwzięcie są zaangażowane trzy organizacje: FirstMark Capital, Mavaron i Built by Girls Ventures. Greg Bettinelli, partner Upfront Ventures, wyjaśnia, że powodem, dla którego zdecydował się na inwestycję w HopSkpiDrive jest dostarczania przez startup rozwiązania realnego problemy wielu rodzin.

Platforma bowiem oferuje bezpieczne przejazdy i jednocześnie odciąża zabieganych rodziców. Kierowcy, którzy chcą pracować dla HopSkipDrive muszą przejść przez proces weryfikacji polegający m.in. na przedstawieniu swoich kwalifikacji. Obecnie serwis współpracuje ze stoma przewoźnikami, którymi w większości przypadków są kobiety pełniące funkcje nauczycielek, pielęgniarek i opiekunek. HopSkipDrive to nie jedyna usługa w Stanach Zjednoczonych, która łączą kierowców z dziećmi. Rywalem platformy jest aplikacja Schuddle.

Komentarze (0)