Jak podaje serwis cashless.pl za pomocą terminala aplikacyjnego Viva Wallet można przyjmować płatności także na kwoty powyżej 100 zł, czyli w przypadku płatności plastikową kartą wymagające autoryzacji kodem PIN. Kod w tym przypadku wpisuje się w aplikacji na smartfonie sprzedawcy, tak jak wpisuje się go na tradycyjnym terminalu.
Jak to działa?
RozwiÄ…zanie od Viva Wallet to nic innego, jak aplikacja, która umożliwia przyjmowanie opÅ‚at przez smartfona. Po zainstalowaniu apki wystarczy, że klient zbliży swojÄ… kartÄ™ pÅ‚atniczÄ… lub telefon do urzÄ…dzenia, na którym zostaÅ‚a uruchomiona aplikacja. DziÄ™ki temu rozwiÄ…zaniu sprzedawcy nie muszÄ… kupować dodatkowych terminali pÅ‚atniczych, bo ich funkcjÄ™ przejmujÄ… ich telefony. Â
Viva Wallet poza terminalem aplikacyjnym w swojej ofercie posiada również zwykłe terminale płatnicze, bramkę do akceptacji płatności internetowych czy firmową kartę debetową. Firma 3 sierpnia tego roku oficjalnie nabyła licencję bankową Praxia Bank. Spółka zatrudnia ponad 400 osób w 16 krajach. Posiada biura w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Belgii, Grecji, na Cyprze, w Austrii, Polsce i Holandii.
JCB i Viva Wallet
25 sierpnia JCB (marka płatnicza, wydawca i nabywca kart kredytowych) i Viva Wallet ogłosiły rozszerzenie partnerstwa, które umożliwi wykonywanie płatności między europejskimi klientami Viva Wallet a 140 milionami właścicieli kart JCB zarówno w transakcjach bezpośrednich, jak i internetowych. Ponadto planowane jest rozszerzenie tego wdrożenia na dodatkowe 6 państw europejskich, poza 17 państwami, które zostały włączone do programu we wrześniu 2020 roku. Oznacza to, że Viva Wallet będzie od końca 2020 roku akceptować karty JCB dla sprzedawców z łącznie 23 krajów w całej Europie.