Apple kupiło za 100 mln dolarów Mobeewave. Gigant planuje przekształcić iPhone'y w terminale płatnicze?

Udostępnij:
Apple przejęło kanadyjski startup Mobeewave. Według specjalistów gigant najprawdopodobniej będzie chciał wykorzystać technologię firmy do przekształcenia iPhona w terminal płatniczy. 

Według serwisu bloomberg.com Apple wydało na zakup Mobeewave 100 mln dolarów. Rzecznik prasowy giganta nie ujawnił celów firmy w związku z tym przejęciem, mówiąc jedynie, że Apple co jakiś czas inwestuje w mniejsze firmy technologiczne, jednak nie omawia swoich planów.   

Mobeewave to startup z Kanady, który rozwija technologię umożliwiającą płatności przy dotknięciu telefonu i karty płatniczej. System współpracuje z aplikacją i nie wymaga dodatkowego sprzętu poza układem NFC, który iPhone'y zawierają już od 2014 roku.

Apple od dłuższego czasu inwestuje w mniejsze firmy technologiczne, by wykorzystywać ich rozwiązania do ulepszania i poszerzania swoich usług. Jak poinformował serwis bloomberg.com cały zespół Mobeewave nadal będzie pracował nad rozwiązaniem, mimo przejęcia. 

Patrząc na ostatnie inwestycje giganta można wnioskować, że firma konsekwentnie realizuje plan wejścia w branżę fintech. Najpierw w 2014 roku firma uruchomiła Apple Pay, natomiast w zeszłym roku wprowadziła na rynek własną kartę kredytową Apple Card. Obecna inwestycja to kolejny krok w kierunku rozwoju usług finansowych giganta.