Arabski nauczyciel wykorzystał polski „Magiczny Dywan” i wygrał 1 mln dirhamów

Dodane: 29.11.2018

Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Arabski nauczyciel wygrał wartą ponad 1 mln złotych nagrodę w konkursie na najlepszego pedagoga regionu Zatoki Perskiej. Jury doceniło nauczyciela, który z własnych środków ufundował 12 nowoczesnych laboratoriów w jego szkole. Jedno z nich zostało wyposażone w pochodzący z Polski „Magiczny Dywan”.

Wyróżniony projekt arabskiego nauczyciela Rasheda Ali Hashema polegał na stworzeniu laboratoriów prezentujących osiągnięcia naukowe oraz zachęcających uczniów do aktywności fizycznej. W jednym z laboratoriów mogą oni uczyć się z komputerów usytuowanych tuż przed bieżnią treningową, na której ćwiczą. Z kolei w innym pomieszczeniu pedałują na rowerze wytwarzającym prąd.

Jedno z laboratoriów zostało wyposażone w „Magiczny Dywan” – interaktywną podłogę polskiej firmy Funtronic, która wspomaga aktywność fizyczną i umysłową.

Nowoczesna edukacja doceniona przez księcia

Pomysł arabskiego nauczyciela polegał nie tylko na stworzeniu nowoczesnych przestrzeni edukacyjnych, ale też centrum opowiadającego o problemach i osiągnięciach uczniów ze specjalnymi potrzebami. Co więcej, Rashed Ali Hashem przeznaczył na swój pomysł 300 tys. dirhamów, które pochodziły z jego własnej kieszeni. Jego zaangażowanie i poświęcenie zostało docenione w konkursie ogłoszonym przez księcia Mohameda bin Zayeda – następcy tronu arabskiego emiratu. W konkursie wybierano najlepszego nauczyciela regionu Zatoki Perskiej. Zwycięski nauczyciel zapowiedział, że nagrodę przeznaczy na cele charytatywne oraz kolejne projekty, które planuje wdrożyć.

Technologia z Polski trafia na Półwysep Arabski

„Magiczny Dywan” to urządzenie, które stosowane jest jako wsparcie w edukacji zarówno przedszkolnej, jak i wczesnoszkolnej. Interaktywna podłoga, obsługiwana ruchami rąk i nóg, jest wyposażona w zestaw multimedialnych ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych, dzięki którym dzieci uczą się podstaw języka angielskiego, matematyki, historii, a nawet elementów programowania. Wykorzystywana przez urządzenie metoda edukacyjna wzmacnia inne sposoby pracy z dzieckiem przez zastosowanie nowoczesnych technologii w połączeniu z tradycyjnymi metodami nauczania. „Magiczny Dywan” trafia dziś do ponad 20 krajów świata, w tym także w rejon Bliskiego Wschodu. Urządzenie ma być też prezentowane w polskim pawilonie podczas targów EXPO 2020, które odbędą się w Dubaju.

Czytaj też: Magiczny Dywan polskiej firmy technologicznej Funtronic wspiera rehabilitację amerykańskiej nastolatki