Autenti zamyka kolejną rundę finansowania. Tym razem zebrało 8,5 mln euro

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

autenti

Udostępnij:

Autenti nie zwalnia tempa. Spółka, która umożliwia ponad 4,5 tysiąca firmom podpisywanie dokumentów e-podpisem, stawia kolejny ważny krok. Autenti właśnie pozyskało 8,5 mln euro.

Do grona dotychczasowych udziałowców Autenti – Alior Banku, Banku BNP Paribas, PKO Bank Polski, Black Pearls VC i Innovation Nest – dołączyli 3TS Capital Partners oraz Elevator Ventures, wehikuł inwestycyjny Raiffeisen Bank International.

Cel? Podbić Europę

Jakie będą kolejne kroki w rozwoju Autenti? Stać się platformą do e-podpisów pierwszego wyboru w Europie.

– Dzięki inwestorom jeszcze bardziej przyspieszymy. Powiększymy bazę klientów 7-krotnie w ciągu najbliższych 3 lat. Do końca 2023 roku nasz zespół obsługiwać będzie na platformie wszystkie języki europejskie. Rozbudujemy sieć współpracy z dostawcami rozwiązań w zakresie usług kwalifikowanych oraz zdalnej identyfikacji (KYC) – dodaje Grzegorz Wójcik z Autenti.

Pierwsze kroki na międzynarodowych rynkach Autenti ma już za sobą. Od tego roku prowadzi operacje w Hiszpanii, Czechach, Słowacji i Niemczech. W swoim portfolio firma ma już od dawna klientów, których centrale znajdują się poza Polską, m.in. EY, Microsoft, Decathlon, Ikano Bank, Toyota Leasing, Siemens Finance, Vienna Life i wiele innych.

Nowi inwestorzy na pokładzie

Nowi inwestorzy są doskonale znani na europejskim rynku. Każdy z nich ma doświadczenie w inwestowaniu, wspieraniu i rozwoju spółek technologicznych działających w modelach SaaS (Software as a Service) o międzynarodowych ambicjach.

3TS jest jedną z wiodących europejskich firm typu private equity i venture capital. Fundusz zapewnia kapitał na rozwój dla MŚP w sektorze technologicznym, mediów i komunikacji oraz usługach opartych na wykorzystaniu technologii. Dlaczego 3TS zdecydował się na wsparcie Autenti?

– Ta inwestycja, druga już z naszego nowego Funduszu IV, doskonale wpisuje się w dotychczasową strategię inwestycyjną 3TS. Skupiamy się na skalowalnych spółkach technologicznych z unikalnym produktem. Autenti po zbudowaniu silnej pozycji w Polsce, jest gotowe na międzynarodową ekspansję i to jest modelowy moment na pojawienie się takiego funduszu jak nasz, który ma wiedzę i doświadczenie w skalowaniu biznesu na wielu rynkach. Autenti ma innowacyjną, funkcjonalną i skalowalną platformę do cyfrowego podpisywania i obiegu dokumentów, oferowaną w modelu SaaS, która adresuje rzeczywiste potrzeby optymalizacji procesów u blisko 4,500 klientów z różnych segmentów, w tym została wdrożona przez najbardziej wymagających klientów jakimi są największe polskie banki oraz duże międzynarodowe i polskie korporacje – mówi Zbigniew Łapiński, Senior Partner w 3TS.

Elevator Ventures jest podmiotem Corporate Venture Capital należącym do Raiffeisen Bank International (RBI). Głównym celem funduszu jest wzrost i wczesnoetapowe inwestycje w firmy z branży fintech i powiązane technologie wspomagające w Europie Środkowo-Wschodniej. Elevator Ventures wykorzystuje wiedzę fachową, sieć i siłę korporacyjną Grupy RBI, aby pomóc obiecującym przedsiębiorstwom scale-up w tym dynamicznym regionie i poza nim.

– Tysiące małych i średnich przedsiębiorstw oraz wiele firm blue chip zweryfikowało produkt Autenti. Wierzymy, że łącząc holistyczną architekturę platformy z solidną wydajnością zespołu i umiejętnościami wykonawczymi w zakresie skalowania przedsiębiorstwa, Autenti może osiągnąć dominującą pozycję na konkurencyjnym rynku podpisów elektronicznych. Jako Elevator Ventures zidentyfikowaliśmy wiele potencjalnych form współpracy z RBI oraz sposobów, w jakie możemy pomóc firmie w skalowaniu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa RBI ma ponad 17 milionów klientów w 12 krajach Europy Środkowo-Wschodniej i bankach satelickich, w których możemy zaoferować Autenti potencjalne synergie – Thomas Muchar, Dyrektor Zarządzający Elevator Ventures

Przygotowanie do rundy

Ważną rolę w przygotowaniu Autenti do nowej rundy finansowania mieli jej dotychczasowi inwestorzy: Black Pearls VC i Innovation Nest, którzy zainwestowali w spółkę już na etapie seed oraz wszystkie trzy fundusze CVC, które dołączyły do Autenti w 2020 roku – Alior Bank, Bank BNP Paribas, PKO Bank Polski. Każdy ze wspomnianych inwestorów dokonał follow-on w ramach rundy B.