Authologic rusza z ekspansją. Wchodzi na siedem europejskich rynków

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

założyciele Authologic

Udostępnij:

Polski fintech Authologic wprowadza możliwość weryfikacji tożsamości na kolejnych rynkach. Nowe wdrożenia pozwolą na weryfikację tożsamości online przy użyciu nowych metod w Belgii, Holandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii i Austrii.

Authologic agreguje i koordynuje w jednym API metody umożliwiające zdalną weryfikację tożsamości poprzez dane bankowe, cyfrowe dowody osobiste i dane biometryczne.

Nowe metody weryfikacji

Authologic udostępniło cyfrowe metody weryfikacji tożsamości w kolejnych krajach Europy.

Dzięki itsme możliwa jest szybka i bezpieczna weryfikacja dla klientów z Belgii. Konto w aplikacji można założyć z wykorzystaniem eID lub poprzez dane bankowe. Rozwiązanie pozwala m.in. na potwierdzenie tożsamości w kontaktach z instytucjami rządowymi, bankami i w trakcie korzystania z innych e-usług. Za jego pomocą można także podpisywać dokumenty. -Aplikację itsme można porównać do polskiego mObywatela. Różnica polega na tym, że itsme jest komercyjnie dostępny dla każdego od kilku lat, a mObywatel jeszcze nie – komentuje Krzysztof Klimczak, współzałożyciel Authologic.

Z kolei usługa iDIN pozwala na potwierdzenie tożsamości użytkowników z Holandii poprzez dane bankowe. Rozwiązanie umożliwia weryfikację tożsamości, logowanie do e-usług czy potwierdzenie wieku.

Handy-Signatur umożliwia uwierzytelnienie tożsamości, korzystanie z e-usług biznesowych i administracji publicznej oraz elektroniczne podpisywanie dokumentów klientom w Austrii. Dzięki zgodności z unijnym rozporządzeniem eIDAS, podpis złożony w ten spośób jest równy podpisowi odręcznemu. Z aplikacji korzysta już ponad 3 mln osób.

Authologic udostępnia także nowe metody dla krajów nordyckich. W Szwecji szybka weryfikacja jest możliwa dzięki Freja eID. Dane użytkownika są bezpiecznie potwierdzane poprzez cyfrowe ID w smartfonie. Weryfikacja tożsamości poprzez Freja eID jest używana w trakcie logowania do e-usług czy do fizycznej weryfikacji – podobnie jak w przypadku klasycznego dowodu tożsamości. Kolejnym rozwiązaniem jest szwedzkie bankID, które umożliwia m.in. weryfikację cyfrową i podpisywanie e-dokumentów.

W sąsiadującej ze Szwecją Finlandii tożsamość może być weryfikowana dzięki Finnish Trust Network (bank ID) i Finnish Henkilökortti (digital ID). Z kolei w Norwegii umożliwia to wiodące rozwiązanie bankID, a wDanii MitID, pozwalające potwierdzić tożsamość przez digital ID i portfele tożsamości.

👉 Authologic wprowadza nowe metody cyfrowej weryfikacji tożsamości w Ameryce Łacińskiej

Kilkanaście europejskich rynków

Dzięki nowym wdrożeniom, polska firma zapewnia wszystkie kluczowe metody weryfikacji już w trzynastu krajach Europy. Oprócz wspomnianych już rynków, udostępnia je także w Polsce, Niemczech, Czechach, Litwie, Łotwie, Estonii. Swoim zasięgiem platforma polskiej spółki obejmuje jednak znacznie więcej, bo aż prawie 200 krajów i jest zintegrowana z prawie 4 tys. źródeł tożsamości.

Jeszcze większe możliwości

Kolejne wdrożenia pozwalają spółce jeszcze bardziej kompleksowo obsługiwać klientów międzynarodowych, operujących w Europie. Firma obsługuje coraz większe podmioty działające na wielu rynkach: m.in. Binance, LVBet czy UnifiedPost.

Plany Authologic są jednak jeszcze bardziej ambitne. – Działamy zgodnie z wcześniej założonym planem. Już nie raz wspominaliśmy, że naszym celem jest dostarczać w jednym API wszystkie cyfrowe metody weryfikacji tożsamości online, ze wszystkich krajów na świecie. Z każdym miesiącem jesteśmy bliżej tego celu – mówi Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.

👉 Rezuro nawiązuje współpracę z Authologic