Rezuro nawiązuje współpracę z Authologic

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Rezuro nawiązuje współpracę z Authologic

Udostępnij:

Współpraca polskich startupów to coraz częściej powtarzający się schemat. Nowo powstałe spółki bardzo dynamicznie zarządzają zmianą i chętnie dostosowują swoje usługi do potrzeb klientów. Tak samo jest w przypadku Rezuro i Authologic, które połączyły siły, aby jeszcze skuteczniej zweryfikować osoby zainteresowane najmem średnioterminowym.

Rezuro to platforma oferująca wynajem średnioterminowy w największych miastach w Polsce. Za jej pośrednictwem można wprowadzić się do pojedynczych pokoi lub całych mieszkań bez konieczności wcześniejszej osobistej weryfikacji tych miejsc. Z kolei Authologic specjalizuje się w weryfikacji tożsamości online. Od teraz firmy będą działać razem.

W wyniku połączenia obu technologii powstała usługa zdalnego wynajmu przypominającego swoją konstrukcją wynajem pokoju w hotelu przez Booking.com lub mieszkania na wakacje na Airbnb. W całym procesie Rezuro zapewnia dostępność i transparentność transakcji, a Authologic w modelu whitelabel odpowiada za weryfikację potencjalnego najemcy.

Wypłacalny lokator

– Zależało nam na tym, aby weryfikacja tożsamości nie miała negatywnego wpływu na przebieg samej rezerwacji. Rozwiązanie Authologics idealnie wpasowywuje się w naszą strategię – mówi Marcin Rudziński, CTO Rezuro.

Dzięki temu połączeniu właściciele lokali mają pewność, że dany lokator jest osobą wypłacalną i posiada odpowiednią ilość środków do opłacenia czynszu co tydzień lub co miesiąc.

– Widzimy w tym projekcie ogromny potencjał. Rezuro jest dla nas idealnym klientem, gdzie na tak dużą skalę będziemy mogli zweryfikować tożsamości potencjalnych najemców – dodaje Jarosław Sygitowicz, CEO Authologic.

Wspólny mianownik

Oba projekty mogły liczyć na wsparcie wspólnego inwestora – funduszu SMOK Ventures, który od razu zauważył możliwości współpracy spółek ze swojego portfolio.

– Silnie wierzymy w synergię między naszymi startupami. Nasz network umożliwia nam łączenie ze sobą różnych firm, tak aby razem były w stanie tworzyć innowacyjne i konkurencyjne globalnie rozwiązania. Współpraca Rezuro i Authologic była dla mnie jedynie kwestią czasu – mówi Borys Musielak, współzałożyciel SMOK Ventures.