BanqUP wchodzi na nowe rynki

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

BanqUP wchodzi na nowe rynki

Udostępnij:

Firma banqware, działająca pod marką banqUP, po uzyskaniu decyzji KNF, może działać jako dostawca usług dostępu do informacji o rachunku bankowym w 18 europejskich krajach.

Polsko-belgijska spółka banqware, dzięki usłudze banqUP, umożliwia obecnie dostęp do kont w bankach z 9 krajów Europy. Dzięki poszerzeniu licencji będzie mogła świadczyć usługi w 18. Są to: Irlandia, Belgia, Hiszpania, Holandia, Szwecja, Bułgaria, Czechy, Estonia, Niemcy, Finlandia, Francja, Litwa, Łotwa, Słowacja, Węgry, Rumunia, Luksemburg i Wielka Brytania.

– Pracujemy już nad podłączeniem do naszego API banków z krajów, gdzie nie byliśmy jeszcze obecni – mówi Krzysztof Pulkiewicz, prezes banqUP. Firma złożyła już dokumenty potrzebne do działania w kolejnych krajach Europy. – Mamy nadzieję, że już za kilka miesięcy będziemy mogli dostarczać nasze usługi w całej Europie. Ubiegamy się także o licencję Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług PISP – Payment Initiation Service Provider, która pozwoli nam na inicjację płatności z rachunku bankowego w Polsce i kolejnych krajach – wyjaśnia Pulkiewicz.

Czym jest banqUP?

Rozwijana przez banqUP platforma otwartej bankowości pozwala w łatwy sposób zintegrować się z systemami banków i w ten sposób pozyskiwać dane z rachunków bankowych. To z kolei umożliwia banqUP i jego partnerom świadczenie nowych usług, takich jak integracja kont bankowych, ocena zdolności kredytowej, potwierdzanie tożsamości czy też wsparcie MŚP w zarządzaniu płynnością finansową. Firma jako drugi podmiot w Polsce otrzymała licencję AISP od Komisji Nadzoru Finansowego.

BanqUP oferuję również usługę TPP-as-a-service dla firm, dla których ubieganie się o licencję TPP jest zbyt czasochłonne lub po prostu biznesowo niepotrzebne. TPP-as-a-service umożliwia takim podmiotom dostęp do zagregowanych danych bankowych za pośrednictwem platformy banqUP, co pozwala innowatorom pracować nad rozwiązaniami wykorzystującymi open banking szybko, bez potrzeby wyrabiania licencji i konieczności samodzielnych integracji.