Bezpieczne faktury w sieci. Zobacz, jak Chmura Faktur chroni Twoje dane

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Wybierając narzędzie do wystawiania i przechowywania dokumentów firmowych, należy wziąć pod uwagę kwestię bezpieczeństwa. Nie chcemy przecież, by dane nasze i naszych klientów trafiły w niepowołane ręce. Wysoki poziom ich zabezpieczenia zapewnia Chmura Faktur od Tax Care.

fot. unsplash.com

Dane przechowywane w Chmurze Faktur są całkowicie bezpieczne a jej użytkownik nie musi obawiać się utraty dokumentów nawet w przypadku kradzieży bądź uszkodzenia komputera. Za pierwszą darmową i ogólnodostępną platformę do wystawiania, przesyłania i przechowywania faktur w chmurze odpowiada Tax Care, największa firma księgowa w Polsce. System powstał w oparciu o standardy informatyczne, na których bazują systemy transakcyjne wykorzystywane przez banki oraz wykorzystuje technikę bezzałącznikowego  przesyłania danych.

Certyfikat SSL i konsultacje z resortem finansów

Chmura Faktur jest regularnie poddawana audytom przeprowadzanym przez zewnętrzne podmioty zajmujące się bezpieczeństwem IT w organizacji. Zmiany wdrażane po takich audytach mają na celu utwierdzić użytkowników w przekonaniu, że rozwiązanie jest w pełni bezpieczne i funkcjonalne. Dlatego na przykład wiadomości wysyłane za pośrednictwem systemu mają certyfikat SSL, dzięki czemu ich odbiorcy nie muszą się obawiać, że adresowane do nich pliki zostały uszkodzone.

Tax Care dba również o to, aby Chmura Faktur odpowiadała obowiązującym przepisom prawa oraz aby była w tym obszarze na bieżąco aktualizowana. W tym celu prowadzi stałe konsultacje z Ministerstwem Finansów dotyczące regulacji prawnych, jakie platforma musi uwzględniać. 

Lista zaufanych odbiorców

Kolejnym zabezpieczeniem zastosowanym przez Tax Care w przypadku Chmury Faktur, jest też sam sposób przesyłania faktur. Dokumenty nie krążą po sieci i nie „wpadają” do skrzynki mailowej odbiorcy. Zostają dostarczone bezpośrednio do konta w Chmurze Faktur. Gdy odbiorca nie ma jeszcze konta w systemie, może pobrać dokument za pośrednictwem przesłanego linku chronionego hasłem bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Do Chmury Faktur nie trafią szpiegujące lub szkodliwe oprogramowania, ponieważ wysyłane pomiędzy użytkownikami dokumenty docelowo nie przyjmują formy załączników. Nie oznacza to jednak, że platforma nie poradzi sobie z fakturą wysłaną właśnie w załączniku maila. Dokument wysłany w ten sposób może trafić na dedykowany alias w Chmurze, ale wyłącznie pod warunkiem, że adres mailowy nadawcy został wcześniej dodany do zdefiniowanych, zaufanych odbiorców użytkownika.

Uwaga na wtyczki

Nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo danych firmowych przetwarzanych online to jeden z priorytetów przedsiębiorcy, dlatego dodatkowo warto kontrolować połączenia sieciowe samodzielnie. Użytkownik powinien sprawdzać, czy znajduje się na odpowiedniej stronie z certyfikatem SSL, a także zachować szczególną ostrożność podczas instalowania oprogramowania na komputerze lokalnym i nie instalować go z nieznanego źródła. Szczególnie powinien zadbać o aktualną wersję systemu, przeglądarek internetowych oraz zwracać uwagę na tzw. „wtyczki” lub „dodatki” dostępne w przeglądarkach.

Więcej na temat możliwości, jakie otwiera przed przedsiębiorcami Chmura Faktur, dowiesz się z tego artykułu.