Mimo że w połowie października Uber Eats ogłosił rozszerzenie swojej usługi na kolejne śląskie miasta, czyli Gliwice i Sosnowiec, to firma nie zwalnia swojego tempa. Od dziś mieszkańcy, a także turyści odwiedzający Białystok i Szczecin, mogą zamawiać dania z dowozem z prawie 100 restauracji, które dołączają do usługi. Łącznie w całej Polsce aplikacji Uber Eats można używać już w 16 lokalizacjach.
Uber Eats: z czym to się je?
Uber Eats to aplikacja mobilna łącząca użytkowników z restauracjami oraz dostawcami – partnerami Ubera, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku w czasie szybszym, niż było to możliwe do tej pory. Co ważne: w Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Nie trzeba zatem spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja przyjęła nasze zamówienie.
Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z aplikacji Uber do zamawiania przejazdu. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego dostawca. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do aplikacji karty bankowej.
Uber Eats w Polsce
W Polsce usługa Uber Eats działa już od ponad 2 lat. Pierwszym miastem, w którym Uber Eats wystartował, była Warszawa. Dzisiaj jest dostępny w 16 lokalizacjach w Polsce. Oprócz stolicy, Białegostoku i Szczecina, które dołączają właśnie do platformy, są to: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Katowice, Lublin, Bydgoszcz, Toruń, Gliwice i Sosnowiec. Polska jest jednym z największych rynków dla Uber Eats w całej Europie.
Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 250 miastach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 60 tysięcy restauracji.