BidFinance pozyskał finansowanie od FundingBox. Startup umożliwia cyfrową sprzedaż długów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

BidFinance pozyskał finansowanie od FundingBox. Startup umożliwia cyfrową sprzedaż długów

Udostępnij:

BidFinance to polski fintech, serwis aukcyjny i narzędzie skierowane do firm, które zajmują się kupnem i sprzedażą pakietów długów, w tym m.in. banków, instytucji finansowych, firm leasingowych itp. Spółka jeszcze niedawno startowała ze swoją działalnością, a dziś ogłasza pozyskanie inwestycji od funduszu FundingBox oraz grupy prywatnych inwestorów.

Inwestycja od funduszu FundingBox to znak rozpoznawczy dla wiarygodności rozwiązania BidFinance, szczególnie w oczach dużych instytucji finansowych. Fundusz ten, specjalizujący się w finansowaniu innowacyjnych projektów technologicznych, dostrzegł potencjał i wartość, jakie platforma BidFinance wnosi do sektora handlu portfelami wierzytelności.

– Dla nas to milowy krok pod wieloma względami. Po pierwsze, strategiczny sojusz z FundingBox, renomowanym graczem na międzynadrodowej arenie inwestycyjnej, wnosi bogactwo wiedzy i zasobów, umożliwiając BidFinance wejście na nowe rynki. Wspólnie mamy szansę wytyczyć nowe ścieżki i otworzyć możliwości globlanego rozwoju. Inwestycja ta nie tylko napędzi rozwój BidFinance, ale i umożliwi rozbudowę dodatkowych funkcjonalności platformy aukcyjnej  powiedział Żenia Karastoyanov, CEO Bidfinance. 

Wzrost bezpieczeństwa i rentowności sprzedaży portfeli

BidFinance jest platformą aukcyjną, która zmienia sposób, w jaki firmy handlują portfelami wierzytelności. Zapewnia efektywność, przejrzystość a tym samym bezpieczeństwo transakcji sprzedaży. Rozwiązanie to umożliwia przedsiębiorstwom, w tym dużym instytucjom finansowym, takim jak banki, telekomy, czy firmy leasingowe – sprzedawanie portfeli długów w sposób cyfrowy, z wykorzystaniem rywalizacji kupujących w trakcie aukcji real time – to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na polskim rynku.  

Digital Ocean Ventures

BidFinance dotychczas rozwijało się w ramach Digital Ocean Ventures, pierwszego inwestora w zespole założycielskim. Startup studio Digital Ocean Ventures działa na rzecz wsparcia i rozwoju młodych przedsiębiorstw, oferując nie tylko kapitał, lecz także ekspertyzę i sieć kontaktów w celu przyspieszenia procesu wzrostu. Partnerzy funduszu wywodzą się z branży bankowej. Pozyskane w ramach inwestycji środki pozwolą na dalszy rozwój technologiczny oraz skoncentrowanie się na realizacji ambitnych celów, jakie BidFinance planuje na przyszłość.

 

Ostatnie inwestycje FundingBox:

Quantee pozyskuje 3 mln złotych. W planach ekspansja na rynki brytyjski i hiszpański

Talkie.ai zdobyło 12,5 mln zł na tworzenie technologii dla branży ochrony zdrowia oraz ekspansję w Stanach Zjednoczonych