Bill Clinton wystąpi na czerwcowej konferencji ABSL Summit, podczas której zaprezentuje się Symmetrical.ai, zwycięzca półfinału ABSL Start-Up Challenge

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bill Clinton wystąpi na czerwcowej konferencji ABSL Summit, podczas której zaprezentuje się Symmetrical.ai, zwycięzca półfinału ABSL Start-Up Challenge

Udostępnij:

Półfinał HR Tech już za nami. Zwycięzcą wertykału została firma Symmetrical.ai i to ona zaprezentuje się podczas czerwcowej konferencji ABSL Summit w Warszawie, której gościem specjalnym i głównym mówcą będzie 42. prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton.

Zwycięski startup zaciekawił jury nowoczesnym podejściem do benefitów pracowniczych. Projekt firmy opiera się na finansowych korzyściach dla pracowników, jednym z nich jest możliwość wcześniejszego otrzymania wynagrodzenia niż zakłada to umowa z pracodawcą. Partnerami wertykału HR Tech byli: HSBC, Randstad oraz Pracuj Ventures.

– Cieszymy się, że nasza wizja budowania etycznych finansów dookoła relacji pracodawca-pracownik spotkała się z uznaniem największych firm z sektora nowoczesnych usług w Polsce. Mamy nadzieję, że wspólnie z pracodawcami zrzeszonymi w ABSL zbudujemy nowe sposoby na zwiększanie lojalności i zaangażowania pracowników – komentuje Piotr Smoleń, CEO & Co-Founder w Symmetrical.ai.

Główny Urząd Statystyczny w swoim raporcie pt. „Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w lutym 2019 r.” podaje, że w ujęciu rocznym przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w lutym 2019 r. wzrosło o 7,6 procent i wynosiło 4949,42 zł brutto. Wzrost wartości wynagrodzeń potwierdza, że obecny rynek pracy mocno się zmienił względem ostatnich lat. Dziś jest to rynek pracownika, nie pracodawcy. Dynamika zatrudnienia pokazuje, że przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w lutym br. było o 2,9 procent większe niż przed rokiem. W największym stopniu wzrosło zatrudnienie w działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej o 8,4 proc.

– Wynagrodzenie finansowe pracowników to nie jedyna już forma nagradzania przez pracodawcę. Firmy chcą podnieść swoją konkurencyjność na rynku dzięki oferowaniu także innych, często pozapłacowych, benefitów dla swoich zasobów ludzkich. Takimi benefitami są miedzy innymi karnety sportowe, zajęcia z języków obcych, wyjazdy motywacyjne, prywatna opieka medyczna czy zniżki u partnerów. Firma taka jak nasza, potrzebuje nowoczesnych i efektywnych narzędzi, nie tylko umożliwiających motywowanie pracowników, ale także zarządzanie najlepszymi talentami, czasem pracy, przepływem informacji czy rekrutowanie nowych pracowników o kluczowych kompetencjach – tłumaczy Mateusz Perdek, Executive Director, Krakow IT Technology Center banku HSBC.

Partnerzy w tegorocznej edycji HR Tech poszukiwali startupów, które dostarczą im narzędzia wspierające proces rekrutacji zdefiniowanych grup pracowników, narzędzia do zarządzania wiedzą i talentami, ułatwiających wprowadzenie nowych pracowników czy rozwiązań zwiększających zaangażowanie obecnych.

– W tegorocznym półfinale HR Tech udział wzięło łącznie 10 start-upów. Wszystkie firmy zaprezentowały ciekawe, innowacyjne i atrakcyjne biznesowo projekty dotyczące tematów około HRowych. Cała dziesiątka zasługuje na gromkie brawa oraz słowa uznania i choć tylko jedna firma mogła wygrać, to głęboko wierzę, że jeszcze niejednokrotnie będziemy mogli usłyszeć o sukcesach innych półfinalistów. Wiem, że jednym ze sposobów na wprowadzenie nowych rozwiązań i technologii w dużych korporacjach jest współpraca ze start-upami. Na każdym etapie taka relacja jest korzystna dla obu stron – mówi Łukasz Czajkowski, zarządzający projektem z ramienia ABSL.

Wielkie zmiany kreują wielkie możliwości. Korporacje zmieniają sposób zarządzania procesami i nieustannie poprawiają ich efektywność. Obecnie potrzebują w szybkim tempie wdrażać zupełnie nowe procesy i narzędzia. Co więcej, z uwagi na dynamiczny rozwój technologiczny, bardzo często potrzeby te mogą być zaspokajane nie tylko przez duże firmy technologiczne, ale także małe, mocno wyspecjalizowane zespoły, nie tylko o unikalnych kompetencjach technologicznych, ale przede wszystkim w procesie zrozumienia realnych potrzeb rynku.

Firma Symmetrical.ai tworzy platformę w ramach chmury kredytowej, do której każdy podmiot – poprzez udostępnione API – może dołączyć i zostać instytucją finansową w kilkanaście minut, by następnie rozpocząć udzielanie kredytów. Dla klientów indywidualnych platforma oznacza, że o udzielenie im kredytu konkurować będzie wiele instytucji, oferując dla nich najkorzystniejsze warunki. Ta zasada ma zastosowanie zarówno w sytuacji, kiedy inicjatorem procesu są rywalizujące o klienta instytucje finansowe, jak również wtedy, kiedy to klient aktywnie poszukuje możliwości sfinansowania swoich bieżących potrzeb.