Billon wspólnie z Accenture i Ripple rozpoczyna prace nad cyfryzacją funta brytyjskiego

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Billon wspólnie z Accenture i Ripple rozpoczyna prace nad cyfryzacją funta brytyjskiego

Udostępnij:

Grupa Billon została jednym z członków-założycieli Digital Pound Foundation – niezależnej organizacji, której celem jest przyspieszenie prac nad wdrożeniem cyfrowej wersji narodowej waluty w Wielkiej Brytanii. Fundacja będzie prowadzić badania, organizować projekty eksploracyjne oraz lobbować i zacieśniać współpracę ze wszystkimi interesariuszami w zakresie zaprojektowania i wdrożenia cyfrowego funta.

Członkami-założycielami fundacji są poza Billonem m.in. Electroneum, Quant, Ripple, Accenture, Avalanche i CGI. Grupę Billon w komitecie sterującym Digital Pound Foundation będą reprezentować David Putts i Claire Conby.

Billon zajmuje się tokenizacją walut narodowych na blockchainie i dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań płatnościowych takim firmom, jak ERGO Hestia, Glovo i Philip Morris. Dzięki licencjom instytucji pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii i Polsce Billon ma doświadczenie zarówno w projektowaniu i dostarczaniu regulowanych rozwiązań cyfrowej gotówki, jak i budowy architektury blockchain zapewniającej bezpieczeństwo, prywatność i zgodność z regulacjami.

David Putts, Chief Growth Officer grupy Billon, komentuje: – Naszym zdaniem przyszłość należy do połączonych, zaufanych sieci cyfrowej gotówki, działających harmonijnie w ramach przepisów i przy pełnym udziale banków centralnych, komercyjnych i instytucji pieniądza elektronicznego. Dołączyliśmy do Digital Pound Foundation, aby podzielić się naszym doświadczeniem komercyjnym i technicznym oraz zbudować most między stokenizowanym światem a walutami, których na co dzień używamy i którym ufamy.

Claire Conby, dyrektorka wykonawcza i dyrektorka ds. ryzyka w Billon Financial Ltd, mówi, że szczególną wartością członkostwa w fundacji jest bycie częścią myślącej przyszłościowo i opartej na współpracy grupy profesjonalistów: – Jako Billon do tego projektu wnosimy technologię, możliwości regulacyjne i wiedzę fachową. Wraz z naszymi kolegami z Digital Pound Foundation z niecierpliwością czekamy na zbadanie i zademonstrowanie rzeczywistych przypadków użycia cyfrowej waluty, które pomogą Wielkiej Brytanii utrzymać pozycję lidera cyfrowej gospodarki.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem