Billon zdobywa 25 milionów złotych w rundzie A finansowania

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Billon zdobywa 25 milionów złotych w rundzie A finansowania

Udostępnij:

Spółka Billon Group Ltd. ogłosiła zakończenie inwestycyjnej rundy A finansowania. Polsko-brytyjski fintech zamknął swoją pierwszą rundę z wynikiem 6 mln dolarów (prawie 25 mln złotych) pozyskanych od obecnych i nowych inwestorów.

Jednym z głównych inwestorów w zakończonej rundzie był FIS, producent bankowych systemów IT. Amerykańska firma wdraża już technologię Billona w swoim nowym systemie, służącym do natychmiastowych transakcji między oddziałami banku w różnych krajach.

Ponadto w Billona zainwestowały fundusze Rising Tide, Mencey Capital, VCF III, a także uznani międzynarodowi menedżerowie i eksperci. Za przeprowadzenie rundy odpowiadał prezes grupy Billon, Wojtek Kostrzewa.

– Billon wykorzysta fundusze pozyskane w rundzie A do skalowania obecnych wdrożeń i pozyskania nowych klientów. Będziemy również przygotowywać się do otwarcia naszego systemu blockchain dla zewnętrznych deweloperów i partnerów – komentuje Wojtek Kostrzewa.

Polsko-brytyjski fintech otrzymał do tej pory w sumie 16 milionów dolarów (65 mln zł) na rozwój swojej działalności. Przed obecną rundą finansowania Billon pozyskiwał środki od inwestorów indywidualnych, a także z polskich i europejskich grantów rozwojowych, w tym programu badawczo-rozwojowego Unii Europejskiej Horyzont 2020.

Billon współpracuje już z takimi firmami, jak FIS, Microsoft, Raiffeisen Bank International, Biuro Informacji Kredytowej, Tauron, czy Philip Morris. Z technologii blockchain stworzonej przez fintech korzysta kilkunastu klientów na różnych etapach wdrożenia.

Billon uwolnił potencjał blockchaina, tworząc technologię rozproszonego rejestru (distributed ledger technology – DLT) dla biznesu. Łączymy w ramach jednego systemu transakcje walutami narodowymi, zapisywanie dokumentów i zarządzanie tożsamością. Dzięki temu Billon ma możliwość zapewnienia bankom, firmom i zwykłym użytkownikom wymiernych korzyści biznesowych w zgodzie z istniejącymi regulacjami.

Billon został założony w Wielkiej Brytanii w 2015 r. na bazie wcześniejszego projektu badawczego powstałego w Polsce. Jego rozwój został wsparty przez liczne granty R&D, w tym pochodzące z ramowego programu UE Horyzont 2020. Dziś w swoich biurach w Londynie i Warszawie zatrudnia międzynarodowy zespół ponad 80 osób. Firma posiada licencję wydawcy pieniądza elektronicznego, wydaną przez FCA w Wielkiej Brytanii i przez KNF w Polsce.

 

Fot.mat.pras. Billon