Biotts wśród nominowanych do XIX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Biotts wśród nominowanych do XIX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Udostępnij:

Biotts jako jeden z trzech startupów został nominowany do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP uhonorowane zostają przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw. Nagroda przyznawana jest również zespołom badawczym oraz jednostkom naukowym, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną.

– To dla nas ogromnie ważne, że zostaliśmy nominowani do Nagrody. Z każdym wyróżnieniem upewniamy się, że to, co robimy, jest naprawdę znaczące. Doświadczenie naukowe założycieli, nasza misja powiązana ze zwiększaniem komfortu pacjentów oraz cel całego zespołu Biotts, aby świat wreszcie funkcjonował bez zastrzyków i tabletek zostały kolejny raz docenione. To nas uskrzydla i motywuje, chcemy tym samym dawać z siebie jeszcze więcej – mówi Konrad Krajewski, partner zarządzający w Biotts.

– Od zawsze zastanawiałem się, jak zhakować ludzki organizm i leczyć zmienione chorobowo tkanki tak, aby nie cierpiało całe ciało – mówi dr Paweł Biernat, prezes wrocławskiej spółki Biotts. – Po wielu latach pracy udało nam się w Biotts stworzyć uniwersalne narzędzie do tego hackowania. Nasz system transdermalny przenosi przez skórę dwudziestokrotnie większe cząsteczki niż obecnie robi to światowa farmakologia. A to otwiera nowy rozdział dla producentów leków – dodaje.

Rozwiązania wrocławskiej firmy umożliwiają transport leków przez skórę – do tej pory podawanie większości substancji leczniczych w ten sposób było niemożliwe. Nośniki Biotts mogą zostać wykorzystane, np. jako system transportujący dla powszechnie stosowanych leków, zwiększając ich celowane działanie, zmniejszając przy tym dawkę i radykalnie redukując skutki uboczne terapii, szczególnie ze strony przewodu pokarmowego. Unikalność rozwiązania wrocławskiej spółki tkwi w jego przepustowości – z tym systemem można przenosić wiele nowych substancji czynnych, w tym nawet dwudziestokrotnie razy większe niż dotychczas.

Polacy nie zwalniają tempa

Co więcej, we wrześniu Biotts otworzył biuro w Bostonie. Obecnie Massachusetts jest postrzegane jako najlepsze miejsce na świecie do uruchomienia firmy biotechnologicznej. Biotts planuje dalszą międzynarodową ekspansję.

– Chcemy, aby Biotts stał się firma globalną. Nasi potencjalni klienci to duże koncerny farmaceutyczne, a te mają swoje siedziby na całym świecie. Aby uzyskać lepszy dostęp i być bardziej widocznymi na rynku biotechnologicznym potrzebujemy wyraźnej ekspozycji – mówi Karolina Buratyńska, general manager w Biotts.

Wrocławianie wezmą udział także w akceleracji Google’a. Celem programu dla startupów jest przekazanie młodym firmom wiedzy i kompetencji bazującej na doświadczeniu ekspertów Google oraz znajomości technologii. Oprócz mentoringu i wsparcia technicznego dla projektów, program obejmuje również warsztaty poświęcone projektowaniu produktów, docieraniu do klientów i wchodzeniu na nowe rynki oraz rozwojowi kompetencji zarządczych wśród założycieli i założycielek startupów.

– Zgłosiliśmy się do akceleracji chcąc zrealizować nasz nadrzędny cel: usprawnienie codziennej pracy. Efektywną transformację w większy podmiot chcemy oprzeć na narzędziach  wykorzystujących m.in. sztuczną inteligencję. Stawiamy także na rozwiązania chmurowe, umożliwiające korzystanie z wielu praktycznych funkcji w jednym „miejscu”. Wiedza mentorów Google’a w tych obszarach jest dla nas nieoceniona. Wierzymy, że przy ich wsparciu efektywnie zoptymalizujemy codzienne procesy w spółce – mówi Konrad Krajewski, wiceprezes Biotts.