– Zlokalizowanie pierwszego Centrum Technologii i Innowacji Bitpandy w Krakowie, mieście światowej klasy deweloperów, z jego żywą sceną technologiczną, położonym tak blisko Wiednia, było dla nas jasnym wyborem. Liczymy, że Centrum pomoże nam przyciągnąć utalentowanych pracowników, którzy razem z Bitpandą będa tworzyć innowacje na najwyższym, światowym poziomie – mówi Eric Demuth, współzałożyciel i CEO Bitpandy.
– Jestem przekonany, że będziemy w stanie przyciągnąć najbardziej wykwalifikowanych specjalistów z całego regionu, w tym deweloperów backend, inżynierów zajmujących się m.in. uczeniem maszynowym, QA, właścicieli produktów, czy Scrum masterów – dodaje Christian Trummer, współzałożyciel i CTO Bitpandy.
Inwestycja w Centrum Technologii i Innowacji przyczyni się do dalszej ekspansji neobrokera. To posunięcie było możliwe dzięki zrealizowaniu przez Bitpandę we wrześniu 2020 roku rundy finansowania serii A o wartości 52 milionów dolarów, przy udziale Valar Ventures Petera Thiela i innych renomowanych inwestorów z branży fintech, takich jak Speedinvest. Ta największa runda finansowania Serii A w Europie w tym roku umieściła Bitpandę w czołówce firm z branży fintech.
Rozwój w całej Europie
Bitpanda rokrocznie podwaja swoje przychody i obecnie, dzięki ponad 1,5 mln użytkowników ugruntowała swoją pozycję wiodącej europejskiej platformy handlu aktywami cyfrowymi i metalami szlachetnymi. Za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnej użytkownicy mają dostęp do ponad 50 aktywów inwestycyjnych, takich jak kryptowaluty i metale szlachetne, a wszystko przy wsparciu najnowocześniejszej technologii, szybko, łatwo i bezpiecznie.
W tym tygodniu Bitpanda wprowadziła polską wersję językową swoich usług, ułatwiając lokalnym użytkownikom inwestowanie za pomocą platformy. Odzwierciedla to rosnącą, międzynarodową skalę działalność Bitpandy, po wejściu na nowe rynki we Francji, Hiszpanii, Turcji i Włoszech na początku tego roku.