Biurowe MUST HAVE: najlepsze biznesowe klawiatury

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Biurowe MUST HAVE: najlepsze biznesowe klawiatury

Udostępnij:

Wydajne, eleganckie, ergonomiczne. Oto najlepsze klawiatury dla biznesu, które ułatwią codzienną pracę przy komputerze.

Chcąc zadbać o kondycję naszych nadgarstków podczas pracy nie wystarczy zaopatrzyć się w wyprofilowaną myszkę komputerową, ale także niezbędna jest odpowiednia klawiatura. Dobrze dobrane narzędzie do pisania pozwoli odciążyć ramiona i dłonie, uchroni przez urazami stawów, a także zapewni lepszą produktywność i po prostu przyniesie przyjemność z użytkowania. Zebraliśmy najciekawsze produkty na rynku, które powinny sprostać wymaganiom wymagających klientów.

Logitech Ergo K860

Coraz popularniejsze są dzisiaj tzw. ergonomiczne klawiatury, które zapewniają prawidłowy układ nadgarstków podczas pisania. Jednym z popularniejszych modeli jest w tej chwili bezprzewodowa klawiatura Logitech ERGO K860 – idealne urządzenie dla tych, którzy spędzają przed komputerem wiele godzin w ciągu dnia.

Czym się wyróżnia ten model spośród innych, tradycyjnych klawiatur? Przede wszystkim swoim kształtem – klawiatura Logitech ERGO K860 jest zakrzywiona, przez co klawisze „rozchodzą się” na środku. Patrząc od boku na ten produkt widzimy, że jest on w charakterystyczny sposób wybrzuszony, a to wszystko po to, aby nasze dłonie były cały czas ustawione w naturalnej, nieobciążającej pozycji. Do tego dołączana jest jeszcze specjalna piankowa (3 warstwy pianki) podpórka. Dzięki temu rozwiązaniu mamy raz na zawsze zapomnieć o bólu nadgarstków.

Cena: ok 520 zł

Logitech Craft

Prawdopodobnie najbardziej stylowa klawiatura w naszym zestawieniu. Oprócz eleganckiego, aluminiowego wykończenia w oczy rzuca się duże pokrętło w lewym górnym rogu, które jest nie tylko ozdobą, ale i funkcjonalnym gadżetem. Ta nietypowa gałka to dodatkowy element do sterowania – może być używana do wielu aplikacji zapewniając natychmiastowy dostęp do określonych funkcji. Obsługuje się ją dotykowo – obracając (przesuwanie i przekręcanie obiektów, zmiana wartości) i klikając (zmiana funkcji). Obsługa programów graficznych czy muzycznych zyskuje dzięki temu rozwiązaniu zupełnie nowy wymiar.

Dodatkowo ta bezprzewodowa klawiatura jest chwalona za cichą pracę klawiszy, wytrzymałą konstrukcję i trwałe nadruki na przyciskach. Przydatną funkcją jest automatycznie podświetlanie klawiatury, które uruchamia się podczas zbliżania dłoni do urządzenia. Klawiaturę ładuje się mniej więcej raz w tygodniu (a więc dość często) za pomocą kabla typu USB-C.

Cena: ok. 700 zł

Lenovo Preferred Pro USB Fingerprint

Tak samo ważna jak ergonomia i wygoda użytkowania jest jeszcze jedna kwestia – bezpieczeństwo danych. Klawiatura Lenovo Preferred Pro została wyposażona w czytnik linii papilarnych USB Preferred Pro USB, który umożliwia użytkownikom dostęp do swoich poufnych plików za sprawą jednego ruchu palca. Nowoczesne rozwiązanie biometryczne do uwierzytelniania daje możliwość bezpiecznego logowania do komputera.

Ponadto klawiatura obsługuje podsystem Password Manager, który  pozwala zastąpić wiele haseł jednym łatwym do zapamiętania lub też odciskiem palca. W ten sposób unikniemy wiele sytuacji, w których musimy resetować zapomniane przez nas hasło.

Cena: ok. 260 zł

 

 

Dell KB813 Smartcard

Prosty design, a jednocześnie trwałość – taki jest model Dell KB813 Smartcard, który jest odporny na zalania płynami. Najważniejszą cechą tego modelu jest wyposażenie w zintegrowany czytnik kart inteligentnych, który umożliwia proste uwierzytelnianie. Dzięki temu rozwiązaniu można w szybki sposób uzyskać dostęp do zabezpieczonych komputerów lub sieci bezpośrednio z klawiatury.

Klawiatura Dell KB813 Smartcard jest wyposażona w membranowe klawisze i niestety nie jest klawiaturą bezprzewodową, ale za to przewodowe połączenie USB zapewnia bezpieczny i szybki transfer danych, a przy tym eliminuje problem szybkiego rozładowania.

Cena: ok 140 zł

Mokibo z touchpadem w klawiaturze

Mokibo to pierwsza na świecie klawiatura fusion – ma klawisze jak tradycyjna klawiatura, ale są one jednocześnie jednym dużym panelem dotykowym. Wszystko za sprawą kilkudziesięciu czujników, które sprawiają, że możemy obsługiwać to urządzenie gestami. Wystarczy gładzić powierzchnie klawiszy tak samo jak touchpad.

Klawiaturę Mokibo możemy kupić w komplecie z eleganckim z mocowaniem magnetycznym, które służy jednocześnie jako stojak dla iPada. Ten produkt może być nie tylko wygodnym, ale także efektownym narzędziem do pracy, które na pewno wzbudzi zainteresowanie na spotkaniach biznesowych.

Cena: od 600 zł

 

Legal Keyboard

Klawiatura, która specjalnie powstała dla wybranej grupy zawodowej, a mianowicie dla prawników.  Legal Keyboard znacząco ułatwia przygotowywanie różnych opinii, pism, pozwów, komentarzy czy prac naukowych, w których pojawia się wiele przypisów, odwołań albo powtarzających się zwrotów z języka prawniczego (np. „co do zasady”).  Jak to urządzenie ma pomóc w codziennej pracy?

Za pomocą jednego przycisku zamieniamy klasyczną klawiaturę w „tryb prawnika” – wówczas na klawiaturze numerycznej pojawiają się takie symbole jak § czy ©, które przyspieszają pisanie. Co więcej, po włączeniu tej funkcji mamy pod ręką takie gotowe sformułowania jak „sąd”, „powód” (tylko w języku angielskim). Na tym modelu możemy też łatwo uruchomić tryb śledzenia zmian i dodawania komentarzy do dokumentów.

Cena Legal Keyboard: ok. 75 dolarów

Apple Magic Keyboard

Słynna „Apple’owska” prostota i charakterystyczny design – bezprzewodowa Magic Keyboard to wyjątkowa klawiatura, która zapewnia komfort pracy na komputerach Mac. Użytkownicy chwalą sobie przede wszystkim niski profil klawiatury, który zapewnia prawidłową postawę nadgarstków, cichą pracę klawiszy (zasługa mechanizmu nożycowego), a także długie działanie na jednym naładowaniu (nawet miesiąc).

„Magiczna” klawiatura nie jest jednak bez wad – model nie ma panelu numerycznego ani pełnowymiarowych strzałek, gdyż te elementy zakłóciłyby estetyczny minimalizm produktu Apple’a. Kolejnym minusem jest brak podświetlenia klawiszy, co może utrudniać pracę w gorszych warunkach oświetleniowych.

Cena: ok 400 zł

Logitech K350 Business

Model, który nie jest już tak minimalistyczny i poręczny, ale za to zapewnia prawidłowe ułożenie naszych dłoni podczas pisania. Logitech K350 Business to ergonomiczna klawiatura, która pochodzi z serii Wave – „pofalowanej” rodziny produktów dopasowanych do naszych rąk i palców. Podobnie jak w przypadku modelu Logitech Ergo K860, mamy tu w zestawie specjalną miękką podpórkę na nadgarstki, przez co możemy sobie zapewnić sobie jeszcze bardziej zrelaksowaną pozycję podczas pisania. Co ważne, wysokość klawiatury można ustawić na trzech poziomach, przez co każdy możemy dopasować to narzędzie do swojego stylu pracy (np. na stojąco).

Klawiaturę można podłączyć jednocześnie do 6 urządzeń – wszystko za sprawą miniaturowego odbiornika Unifying. Kusząca wydaje się również opcja rzadkiej konieczności ładowania klawiatury – producent zapewnia, że wystarczy wymienić w niej baterie raz na… 15 miesięcy!

Cena: ok. 150 zł

 

Microsoft Sculpt Ergonomic

Ergonomiczna klawiatura niejedną ma formę – Microsoft Sculpt Ergonomic to wyjątkowy model z charakterystycznym „wycięciem” na górze. Poza tym cała klawiatura sprawia wrażenie „złamanej” – ten odpowiedni kąt ma zapewniać odpowiednie ułożenie ramion i nadgarstków, które mają tendencję do skręcania się do wewnątrz podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. Co więcej, projektanci postanowili dodatkowo pochylić klawiaturę do przodu, a kształt samych klawiszy wyprofilować tak, aby był jak najwygodniejszy dla opuszków palców.

Użytkowników dbających o bezpieczeństwo swoich danych powinien zainteresować również fakt, że klawiatura wykorzystuje technologię AES2 (Advanced Encryption Standard), która szyfruje informacje o naciskanych klawiszach i zapewnia ochronę danych.

Czy ta klawiatura ma jakiekolwiek wady? Nie wszystkim jednak może się spodobać fakt, że można ją obsługiwać wyłącznie w połączeniu z myszką z zestawu. W przytoczonym zestawie Sculpt Ergonomic znajduje się jeszcze dodatkowa klawiatura numeryczna, którą możemy uruchamiać w razie potrzeby.

Cena: ok. 430 zł (zestaw)

Logitech MX Keys

Bezprzewodowa klawiatura Logitech MX Keys to elegancja i świetne wyprofilowanie. Charakterystycznym elementem jest tu wklęsły kształt klawiszy jest, który jest dostosowany do kształtu palców – widać to szczególnie dobrze, gdy klawiatura automatycznie się podświetla, gdy tylko wykryje obecność naszych dłoni. Dzięki temu kształtowi, a także za sprawą pokrycia matową powłoką wszystkich klawiszy, pisanie na tym urządzeniu ma być łatwe i przyjemne.

Klawiatura MX Keys przełącza się obsługuje technologię Flow, co znaczy, że może obsługiwać jednocześnie kilka komputerów. Warta zaznaczenia jest w tym wypadku niezwykle cicha praca klawiszy i wytrzymała konstrukcja, co z pewnością ma znaczenie podczas wyboru klawiatury do biura.

Cena: ok 430 zł

Lenovo ThinkPad Compact Bluetooth

Zestawienie zamyka kompaktowa klawiatura od Lenovo, czyli miniaturowa wersja jednej z najlepszych klawiatur komputerowych.

Lenovo od lat jest chwalone za najlepsze klawiatury pod względem ergonomii, odległości między przyciskami, uskoku i wyprofilowania klawiszy,a także trwałości. Ponadto w tej kompaktowej wersji znajdziemy charakterystyczna czerwony guziczek do sterowania (TrackPoint), który stał się już znakiem rozpoznawczym sprzętów od Lenovo. Niewątpliwym plusem jest to, że Lenovo ThinkPad Compact jest modelem bezprzewodowym, a zintegrowaną baterię wystarczy ładować raz w miesiącu za pomocą dołączonego kabla micro USB.

Cena: ok 400 zł