BLIK będzie dostępny w sklepach internetowych na całym świecie

Dodane: 29.10.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

Globalna firma, która umożliwia rozwiązania płatnicze PPRO oraz Polski Standard Płatności podpisał umowę o uczestnictwie w systemie BLIK. Oznacza to, że tą metodą będzie można dokonywać płatności w sklepach internetowych na całym świecie.
To bardzo ważny moment dla Polskiego Standardu Płatności (operator BLIKA), który założył sobie realizację planu udostępniania BLIKA poza granicami kraju. Dzięki podpisanej umowie agencji rozliczeniowi, którzy korzystają z PPRO będą mogli udostępniać możliwość płatności BLIKIEM swoim lokalnym klientom.

– To dla nas przełomowa współpraca w zakresie upowszechniania możliwości wykorzystania BLIKA przy zakupach w zagranicznych sklepach internetowych. Dzięki umowie z PPRO, wielu agentów rozliczeniowych uzyska dostęp do polskiego systemu płatności i zaoferuje je swoim klientom. Jest to również ważny krok, który uatrakcyjni ofertę BLIKA dla zagranicznych banków – powiedziała w rozmowie z fintek.pl Monika Król, Wiceprezes Zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

PPRO to ogólnoświatowa instytucja finansowa, która została założona w 2006 roku. Posiada ona licencję e-money, która została wydana przez Financial Conduct Authority z Wielkiej Brytanii. PPRO obsługuje lokalne metody płatności w ponad 100 krajach.

Ekspansja BLIKA

Przypomnijmy, że w tym miesiącu informowaliśmy o tym, że BLIK oraz Mastercard podjęli współpracę, w ramach której zamierzają umożliwić płatności zbliżeniowe w Polsce oraz za granicą. Już niebawem w systemie BLIK pojawi się nowa opcja – płatności zbliżeniowe. Dzięki współpracy z Mastercard będzie można korzystać z niej na całym świecie.

– Współpraca z Mastercard umożliwi nam znaczne przyśpieszenie dalszego rozwoju i przyniesie wiele korzyści wszystkim klientom banków, którzy dziś tak chętnie płacą BLIKIEM. System płatności mobilnych BLIK powstał dzięki porozumieniu i współpracy największych banków. Teraz, dzięki współpracy z silnym, globalnym partnerem rozpoczyna nowy etap rozwoju – komentował wtedy Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności.

Natomiast w maju tego roku informowaliśmy, że Polski Standard Płatności i firma DXC Technology wdrożą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich technologię wykorzystywaną przez polski system płatności mobilnych BLIK. Miało to być pierwsze wyjście za granicę polskiego rozwiązania.

System BLIK stanowi ogólnokrajowy, powszechny standard płatności, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). BLIK przyczynia się do ograniczania obiegu gotówki w gospodarce i jest istotnym elementem procesu budowy cyfrowego Państwa. PSP stale rozwija możliwości BLIKA tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla jego użytkowników.

Rozwój BLIKA w ostatnim czasie jest imponujący. Polski Standard Płatności podpisuje umowy z coraz większymi graczami na rynku, a dzięki temu możliwość płacenia BLIKIEM staje się coraz bardziej powszechna już nie tylko nad Wisłą. Jak tak dalej pójdzie BLIK będzie stosowany i rozpoznawany naprawdę na całym świecie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem