Bobby Burger idzie w ślady Burger Kinga i wprowadza roślinne burgery

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

bobby burger

Udostępnij:

29 listopada we wszystkich lokalach polskiej sieci burgerowni Bobby Burger pojawi się „Power Plant” – burger z roślinnym mięsem, produkowany przez firmę Linda McCartney.

W skład „Power Plant” wejdą typowe dla Bobby Burgera warzywa, czyli sałata, pomidor i czerwona cebula. Natomiast kotlet będzie bezmięsny i całkowicie roślinny.

Za „Power Plant” zapłacimy tyle, co za inne burgery w sieci, czyli 19 zł. I co bardzo istotne, wegański burger będzie przyrządzany na osobnym grillu.

Stan McGowan, szef marketingu i sprzedaży w Foods Brothers, wyłącznego dystrybutora produktów Linda McCartney w Polsce, mówi, że roślinne zamienniki mięsa marki Linda McCartney są robione na bazie uwodnionego teksturowanego białka soi. Swoją strukturą, zapachem i smakiem do przypominają prawdziwe mięso. Polski rynek stopniowo się rozwija i bardzo szybko wzrasta zainteresowanie roślinnymi alternatywami mięsa.

Bobby Burger to jedyna sieć burgerowni, z którą marka Linda McCartney współpracuje w Polsce.

Bobby Burger z ofertą wege i eko

Oprócz wiadomości o wprowadzeniu wegańskiego burgera Bobby Burger poinformował, że wycofał plastikowe słomki ze swoich lokali. Zastąpił je papierowymi. Sieć planuje całkowitą likwidację jednorazowych przedmiotów z plastiku na koniec pierwszego kwartału 2020 roku.

Inne sieci, które eksperymentują z alternatywami mięsa

Bobby Burger nie jest pierwszą ani jedyną restauracją, która eksperymentuje z bezmięsnymi potrawami.

Niedawno Burger King wprowadził bezmięsną wersję swojego burgera Whopper w 25 krajach europejskich. W skład Whoppera wchodzą paszteciki produkowane przez Unilever Plc.

Rebel Whopper to produkt „plant based”. Kotlet wykonany jest w pełni z produktów roślinnych, jednak w smaku i strukturze imituje wołowinę. Jest przeznaczony dla osób, które już ograniczają spożycie mięsa lub dopiero o tym myślą, a także dla osób, które na co dzień jedzą mięso, ale nie odmawiają sobie produktów roślinnych. Produkt nie jest nazwany wegetariańskim, ponieważ kotlet roślinny grillowany jest na tym samym grillu co wołowina.

Natomiast w październiku w Stanach Zjednoczonych Pizza Hut testowała nowe okrągłe opakowania oraz pizzę z włoską kiełbasa incogmeato od firmy Kellogg. Roślinna kiełbasa pojawiła się na wegetariańskiej Garden Specialty Pizza.

 

Na zdjęciu: burger wegański od Bobby Burger. Fot. mat. pras. Bobby Burger