Bolt wchodzi w branżę delivery. Od teraz w Warszawie będzie dostarczał posiłki

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Bolt wchodzi w branżę delivery. Od teraz w Warszawie będzie dostarczał posiłki

Udostępnij:

Bolt uruchomił w Warszawie usługę Bolt Food. Na początek firma oferuje darmową dostawę w promieniu 4 km. W związku z pandemią koronawirusa dostawy odbywają się w 100 proc. bezkontaktowo.

– Przez ostatnie tygodnie nasz zespół operacji pracował w pocie czoła, aby jak najszybciej uruchomić aplikację Bolt Food. Z jednej strony aplikacja umili wam czas spędzony w domu. Z drugiej pomoże lokalnym restauracjom zwiększyć obroty. A z trzeciej stanowić będzie dodatkowe źródło dochodu dla dotychczasowych kierowców Bolt. Wszystko po to, aby świat, do którego wrócimy po pandemii nie był gorszy od tego, który pamiętamy – czytamy na blogu firmy.

Aplikacja do zamawiania jedzenia dostępna jest już w Google Play i App Store. Aby korzystać z usługi, należy wprowadzić dane swojej karty do aplikacji. Następnie wystarczy wybrać restaurację, adres dostawy i dokonać płatności. Nowa usługa umożliwia również śledzenie dostawcy.

– Obecna sytuacja jest trudna dla wszystkich. Mamy nadzieję, że możliwość zamówienia jedzenia w ulubionych restauracjach ułatwi Warszawiakom pozostanie w domu. Jednocześnie chcemy zapewnić logistycznie zaplecze lokalnym restauracjom, równie ciężko dotkniętym przez pandemię COVID-19, dla których wartością dodaną będzie nasza baza setki tysięcy lojalnych klientów, którzy już dobrze znają markę i ufają jej – mówi Michał Dubisz, Manager Operacyjny Bolt.

Dubisz powiedział również, że Bolt Food oferuje oferuje niższą cenę dostawy jedzenia w porównaniu do innych platform.

Nowe usługi Bolta

Mimo kryzysu spowodowanego koronawirusem Bolt wprowadza na polskim rynku nowe rodzaje usług. Na początku tego miesiąca pisaliśmy o tym, że firma wprowadziła do Warszawy i Krakowa elektryczne hulajnogi. W związku z pandemią Bolt zapowiedział, że przedstawiciele służb medycznych mogą z jednośladów korzystać bez opłat. Aby skorzystać z tej opcji zainteresowani powinni napisać na adres: [email protected].

Hulajnogi uruchamia się za pośrednictwem aplikacji przez skanowanie kodu QR. Za odblokowanie elektrycznej hulajnogi zapłacimy 1 zł, a każda minuta jazdy będzie kosztować 0,6 zł. Bolt ma obecnie ponad 30 mln użytkowników w 150 miastach i 35 krajach. Firma jest rentowna na ⅔ obsługiwanych rynków. W Polsce Bolt działa obecnie w 30 miastach.