Booksy ma nowego inwestora – Inovia Capital zainwestował w startup Stefana Batorego

Dodane:

Karolina Kwietniewska Karolina Kwietniewska

Booksy ma nowego inwestora – Inovia Capital zainwestował w startup Stefana Batorego

Udostępnij:

Platforma Booksy umożliwia dziesiątkom milionów aktywnych użytkowników rezerwowanie wizyt u specjalistów od urody i odnowy biologicznej. Teraz Booksy może liczyć na mocne wsparcie i rozszerzenie działalności dzięki inwestycji od Inovia Capital.

– Z radością informuję, że Inovia Capital połączyło siły z Booksy, inaugurując tym samym kolejny okres dynamicznego wzrostu, obejmującego zarówno ekspansję organiczną, jak i strategię rozwoju opartą na współpracy. To partnerstwo jest dla nas ważnym osiągnięciem, i z radością witam Inovia Capital w naszym gronie – napisał na Linkedln założycie Boosky, Stefan Batory.

Inovia Capital to kanadyjski fundusz o globalnym zasięgu. Inovia zarządza portfelem o wartości ponad 2,2 mld dolarów, działając w miastach takich jak Montreal, Toronto, Calgary, San Francisco i Londyn. Jak sami o sobie piszą – Wierzymy, że wspólne budowanie może mieć pozytywny i trwały wpływ na świat.

Rozszerzanie zasięgu

Rok wcześniej, Booksy zostało zaproszone do współpracy przez Inchcape Polska, który umożliwia użytkownikom aplikacji rezerwację spotkań w autoryzowanych serwisach samochodowych. Usługa jest dostępna dla klientów we wszystkich czterech lokalizacjach Inchcape w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Dzięki tej kooperacji, klienci mogą umawiać się na usługi serwisowe, korzystając właśnie z Booksy, co ma na celu usprawnienie procesu zarządzania terminami obsługi pojazdów.

W kolejną współpracą już w bieżącym roku, Booksy weszło z Alior Bankiem, proponując klientom korzystanie z nowej opcji umawiania wizyt. Oprócz standardowej możliwości rezerwacji w aplikacji Booksy, klienci banku mają także alternatywną opcję – rezerwowanie wizyt poprzez infolinię.

Dalsze zmiany już na horyzoncie

Booksy planuje przeprowadzić kluczową przemianę. Dzięki inwestycji, firma zamierza wkrótce zdominować rynek i aspiruje do zdobycia roli lidera w dziedzinie urody i dobrostanu psychicznego. Inovia na swoich social mediach, wspomina o ogromnym potencjale, jaki tkwi w polskim przedsiębiorstwie. Fundusz zobowiązuje się do wspierania Stefana Batorego w procesie rozbudowy firmy, oraz wprowadzenia Booksy na kolejny etap rozwoju.

– Z satysfakcją podkreślamy, że mamy możliwość udzielenia wsparcia Stefanowi i całemu zespołowi Booksy w kolejnym etapie ich rozwoju. Nasza inwestycja oznacza zaangażowanie w pomoc w kreowaniu firmy, która stanie się kluczowa dla przedsiębiorców z branży urody i wellness na całym świecie – czytamy na stronie Inovii.

 

Alior Bank rozszerza współpracę z serwisem Booksy

Booksy pomoże umówić wizytę u dealera samochodowego. Właśnie nawiązało współpracę z Inchcape Polska