Bosch stworzył test na koronawirusa. Poda wyniki w 2,5 godziny

Dodane: 30.03.2020

Mam Startup

Udostępnij:

Obecnie potrzeba 2,5 dnia, aby poznać wynik testu stwierdzającego zakażenie koronawirusem. Wkrótce ma się to zmienić za sprawą Boscha, który opracował szybki test. Dzięki niemu pacjenci poznają wyniki w maksymalnie w 2,5 godziny. Test będzie dostępny na rynku od kwietnia, najpierw w Niemczech.

Szybkie testy

Producent uważa, że dokładność testu wynosi 95%. Testy będą mogły być przeprowadzane na miejscu leczenia. Eliminowana jest tym samym konieczność transportu próbek, co było jak do tej pory najbardziej czasochłonne.

Testy będą kompatybilne z urządzeniem analitycznym Vivalytic produkowanym także przez Boscha. Vivalytic jest prosty w użyciu i łatwy w obsłudze nawet dla personelu medycznego, który nie został specjalnie przeszkolony. Za pomocą jednego analizatora można wykonać do 10 testów w ciągu 24 godzin. Jeden kartusz potrzebny do przeprowadzenia testu ma kosztować pomiędzy 50 a 100 euro. Samo urządzenie analityczne wyceniono na ok. 15 tys. euro.

– W Niemczech przeprowadza się ok. pół miliona testów na obecność COVID-19 – powiedział Christian Drosten, wirusolog ze szpitala Charité w Berlinie – Mamy tak mało zgonów, bo przeprowadzamy ekstremalnie dużo diagnostyki laboratoryjnej – cytuje Drostena niemiecki dziennik Handelsblatt.

Nowe testy zostały przygotowane we współpracy z brytyjską firmą Randox Laboratories.

Respiratory od firm motoryzacyjnych

Bosch to nie jedyna firma z branży motoryzacyjna, która stara się pomóc w czasie pandemii. W Stanach Zjednoczonych Tesla, General Motors i Ford chcą uruchomić produkcję respiratorów.

Kalifornijski gubernator, Gavin Newsom, powiedział na konferencji prasowej w ubiegły poniedziałek, że Musk dostarczył ponad 1000 respiratorów, aby pomóc szpitalom w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19.

CEO Tesli pisał także ostatnio na Twitterze o możliwości produkcji respiratorów w swojej fabryce w przypadku problemów z ich pozyskaniem.

W najbliższych miesiącach Ameryka stanie w obliczu poważnego niedoboru respiratorów, ponieważ liczba chorych na koronawirusa nadal rośnie.

W lutowym raporcie Centrum Bezpieczeństwa Zdrowotnego stwierdzono, że w Stanach Zjednoczonych jest około 170 000 respiratorów, z czego 160 000 jest gotowych do użytku w szpitalach, a około 8 900 znajduje się w rezerwie krajowej.

 

Fot.mat.pras. Bosch