Boston Dynamics po 26 latach działania firmy rozpocznie sprzedaż robotów

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Podczas konferencji TechCruncha Boston Dynamics ogłosił, że przygotowuje się do sprzedaży niektórych robotów. W fazie przedprodukcyjnej jest już podobny do psa SpotMini.

fot. techcrunch.com

Założyciel Boston Dynamics Marc Raibert w czasie sesji robotycznej na targach TechCrunch w Berlinie ogłosił, że niebawem firma rozpocznie sprzedaż robotów. W planie jest budowa pierwszych stu robotów SpotMini w celach komercyjnych. Firma podpisała już kontrakty z producentami.

W planach jest produkcja stu robotów SpotMini. Robot w stosunku do większego brata, Spota, maszyna została zmodyfikowana aby działać w biurach oraz mieszkaniach. SpotMini jest najcichszym robotem, który zbudowała firma. Urządzenie waży około 30 kilogramów i może działać przez około 90 minut po naładowaniu.

SpotMini został stworzony pod koniec zeszłego roku i od początku wydawał się mniejszym i łatwiejszym do masowej produkcji bratem Spota. Ich sprzedaż zostanie uruchomiona w 2019 roku. Firma nie chce jeszcze mówić o cenie robota, ale zdradziła informację, że najnowszy prototyp kosztował 10 razy mniej niż pierwotna wersja urządzenie.

Kim jest jego producent? Boston Dynamics został założony w 1992 roku po tym, jak Marc Raibert został wyrzucony z MIT. W ubiegłym roku firma została wykupiona przez SoftBank od Alphabet Corp. SoftBank zainwestował znaczące kwoty w robotykę za pośrednictwem swojego funduszu Vision, a inne dofinansowane przez niego projekty cieszą się dużym powodzeniem wśród nabywców.

Inteligentny robot Pepper został wprowadzony do sprzedaży przez SoftBank w 2015 roku. Przypominający dziesięcioletnie dziecko robot został wyprzedany w pierwszej turze w 60 sekund. Czy podobny sukces czeka SpotMini?