Brainly notuje rekord – 200 milionów użytkowników w marcu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Brainly notuje rekord – 200 milionów użytkowników w marcu

Udostępnij:

Brainly​, platforma do edukacyjnej pomocy online zanotowała rekordową liczbę użytkowników w marcu. ​Pochodzący z Polski portal odwiedziło 200 milionów unikalnych użytkowników, uczniów, rodziców i nauczycieli. W samej Polsce liczba ta wzrosła z 7 do 11 milionów.

– Dziś edukacja online staje się już nie tylko pomocna, ale wręcz obowiązkowa. Od kiedy globalna pandemia koronawirusa zamknęła szkoły, widzimy jak uczniowie, ale też ich rodzice i nauczyciele robią wszystko co w ich mocy, aby kontynuować proces edukacji. To czas, kiedy platformy takie jak Brainly przejmują część tych obowiązków – mówi Michał Gwiazdowski, General Manager Brainly w Polsce, Rosji i Rumunii.

Brainly, które wywodzi się z Krakowa, to wielomilionowa platforma edukacyjna, która pomaga uczniom i ich rodzicom w pracy nad zadaniami domowymi oraz w nauce w domu. W marcu Brainly ​ogłosiło​, że z uwagi na ogromne zapotrzebowanie na wsparcie zdalnej nauki, podjęta została decyzja o udostępnieniu nielimitowanego darmowego dostęp dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników W trakcie ostatnich tygodni wzrost ruchu na portalach Brainly odwiedzanych przez użytkowników z 35 krajów świata wahał się od 100% do 500% rok do roku, w zależności od kraju.

– Widzimy, że każdy kraj radzi sobie w nieco inny sposób, co ma związek z różnymi systemami edukacji. Wpływa to na zaangażowanie naszych społeczności w różnych stronach świata. Ta pandemia w końcu się skończy, na co wszyscy czekamy. Myślę jednak, że te najlepsze rozwiązania do zdalnej nauki już z nami zostaną, nawet po powrocie do tradycyjnych szkół – komentuje Michał Borkowski, CEO i współzałożyciel Brainly.

Oprócz podstawowej funkcji portalu, polska firma zaczęła również wspierać wysiłki związane z wprowadzaniem edukacji online na świecie. W Polsce, wspólnie z WP Pilot powstała seria Lekcji Online przygotowujących ósmoklasistów do egzaminu, a także podjęta została współpraca z GovTech Polska przy akcji ​#zostanwdomu #akcjaedukacja​. W ramach tego projektu, razem z Ministerstwem Cyfryzacji, GovTech Polska i Cyfrową Polską prowadzony jest specjalny plebiscyt Edukator Roku: Edycja Online​, którego celem jest docenienie i wyróżnienie najlepszych osób podejmujących wyzwania zdalnej edukacji. W plebiscycie nominowanych jest już 100 wybitnych edukatorów, konkurs potrwa do 14 kwietnia.

– Zaangażowanie polskich nauczycieli w zdalną edukację jest niesamowite i budujące. W tak krótkim czasie widać ogromną mobilizację i oddanie. To co jest dla mnie również bardzo pozytywne w tym niepewnym i trudnym dla nas czasie, to że wraz ze wzrostem liczby osób korzystających z Brainly na świecie, rośnie również ich zaangażowanie. Obserwujemy duży wzrost nie tylko ilości zadawanych przez uczniów pytań, ale równomierny wzrost udzielanych przez ich rówieśników i ekspertów odpowiedzi – zauważa Borkowski.

Brainly zostało założone w 2009 roku w Krakowie. Od tego czasu jego społeczność urosła do 200 milionów użytkowników miesięcznie. Najwięcej z nich pochodzi z Rosji, Indonezji, USA, Indii, Polski i Brazylii.