Bransoletka do dezynfekcji dłoni? Na rynku pojawił się kolejny covidowy gadżet

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Bransoletka do dezynfekcji dłoni? Na rynku pojawił się kolejny covidowy gadżet

Udostępnij:

Dzięki tej specjalnej opasce dezynfekcja dłoni ma być prostsza i szybsza niż wcześniej. Czy to faktycznie przydatny gadżet?

Firmy i pracownicy muszą się szybko dostosować do obecnej sytuacji – pandemia mocno namieszała na rynku i zrewidowała to, jakich produktów i usług potrzebujemy teraz najbardziej. Z drugiej strony pojawiły się całkiem nowe potrzeby takie jak częsta dezynfekcja – zarówno przedmiotów, którymi się otaczamy (np. dezynfekcja elektroniki), jak i naszych dłoni.

Nic więc dziwnego, że w sklepach jak grzyby po deszczu pojawiły się nowe środki do dezynfekcji i specjalne „covidowe” urządzenia do korzystania z nich. W szpitalach miały pojawić się m.in. roboty-czołgi do odkażania powierzchni, a także sekundomierze, które naszym zdaniem są jawnym przykładem COVID-washingu.

Teraz do walki z wirusem możemy zaopatrzyć się w kolejny gadżet, a mianowicie specjalne silikonowe bransoletki ze środkiem do dezynfekcji. Jak to ma działać?

SafeBand to opaska, którą według producenta można nosić zawsze i wszędzie dbając o dezynfekcję rąk – w pracy, sklepie, szkole czy w jakimkolwiek innym miejscu publicznym, gdzie akurat nie możemy skorzystać z jakiegoś publicznego dyspozytora, który też może być zniechęcający do używania.

Teraz taki minidyspozytor możemy mieć dosłownie zawsze pod ręką – w lekkiej silikonowej opasce, która kształtem przypomina nieco zegarek, przechowujemy żel lub sprej do dezynfekcji. W zależności, z jakiego środka chcemy korzystać, wygląd opaski nieco się różni – do spreju mamy mały atomizer, który wystaje z „tarczy” opaski. Właśnie z powodu tego atomizera znacznie lepiej prezentuje się wersja na żel.

Według twórców SafeBand napełnianie pojemnika jest banalnie proste, a silikonowy materiał sprawia, że bransoletkę można łatwo umyć, a więc urządzenie jest raczej bezpieczne i higieniczne.

Pytanie tylko, czy faktycznie jest to nam potrzebne – czy nie wystarczy buteleczka płynu, którą możemy nosić przy sobie w torebce lub w kieszeni? Ja tego produktu raczej nie kupię, ale może dla dzieci, które zapominają o regularnej dezynfekcji dłoni, jest to całkiem dobre rozwiązanie. W końcu to tylko koszt 19.90 zł.

Czy nam się ten produkt podoba, czy nie, warto zaznaczyć, że firma produkująca opaski postanowiła pomóc angażując się w zbiórkę pieniędzy na szpitale. 10% dochodu ze sprzedaży w sklepie internetowym www.safeband.pl idzie na zbiórkę: https://www.siepomaga.pl/koronawirus, czyli na zakup niezbędnego sprzętu wspomagającego oddychanie.