Brytyjski fintech Vitesse pozyskuje 93 mln dolarów finansowania serii C: w planach ekspansja na rynku USA

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Brytyjski fintech Vitesse pozyskuje 93 mln dolarów finansowania serii C: w planach ekspansja na rynku USA

Udostępnij:

Brytyjski fintech płatniczy Vitesse pozyskał 93 miliony dolarów w rundzie finansowania serii C, aby wesprzeć swoje ambicje wykorzystania „znaczącego rynku wzrostu” w USA.

Współpraca na globalnym rynku ubezpieczeniowym

Seria była prowadzona przez amerykańską firmę inwestycyjną KKR za pośrednictwem jej funduszu Next Generation Technology Growth Fund III, a Patrick Devine, dyrektor zarządzający KKR, dołączył do zarządu Vitesse. W rundzie wzięła również udział niemiecka firma venture capital Hannover Digital Investments i inni obecni inwestorzy. Fintech zamknął wcześniej, bo w lutym 2022 roku, rundę serii B o wartości 26 milionów dolarów, po zabezpieczeniu około 8,5 miliona dolarów w rundzie Serii A w sierpniu 2020 roku.

– To najnowsze finansowanie to dobitne świadectwo zaufania inwestorów do naszej misji zrewolucjonizowania zarządzania płatnościami i środkami finansowymi na globalnym rynku ubezpieczeniowym. Cieszymy się, na współpracę z KKR przy rozpoczęciu naszej kolejnej fazy rozwoju. Zamierzamy wykorzystać wiedzę branżową zespołu KKR – skomentował Phillip McGriskin, współzałożyciel i dyrektor generalny Vitesse.

Misja: ułatwić wypłaty

Założona w 2014 roku firma Vitesse dostarcza rozwiązania skarbowe i płatnicze w szczególności dla branży ubezpieczeniowej i twierdzi, że do tej pory ułatwiła wypłaty ponad 10 miliardów dolarów za pośrednictwem swojej sieci płatności. Platforma umożliwia zarządzanie w czasie rzeczywistym i ochronę kapitału dla interesariuszy w całym łańcuchu wartości, zastępując czasochłonne ręczne przetwarzanie płatności i uzgodnień roszczeń. Dzięki zintegrowanej globalnej sieci płatności Vitesse umożliwia administratorom roszczeń i organom delegowanym zapewnienie najlepszej obsługi klienta w zakresie wypłat odszkodowań. Zatrudniająca 177 pracowników firma Vitesse ma siedzibę w Londynie i obsługuje klientów w całej Europie, a także rozwija się w Stanach Zjednoczonych, które są dla firmy ważnym rynkiem wzrostu.

Fintech twierdzi, że planuje wykorzystać swoje najnowsze fundusze do napędzania ekspansji w USA. Zamierza również przyspieszyć rozwój swoich produktów, koncentrując się na rozbudowie sieci płatności i łączności łańcucha wartości ubezpieczeń.

Aby poprowadzić swój rozwój w Stanach Zjednoczonych, Vitesse mianował byłego szefa 10x Banking Curta Hessa na nowego prezesa wykonawczego w USA. Wnosząc do swojej nowej roli ponad 15-letnie doświadczenie w bankowości i fintechach, Hess pełnił również wcześniej funkcję dyrektora generalnego amerykańskiego banku konsumenckiego Barclays oraz SVP w Citi.

Zdjęcie: materiały Vitesse

Czytaj także: