Budżetowe nowości od Motoroli – Moto g10 i g30

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Budżetowe nowości od Motoroli – Moto g10 i g30

Udostępnij:

Moto g10 i Moto g30 to najbardziej budżetowe produkty z całej rodziny G.Czym się charakteryzują oba modele?

Rzutem na taśmę, czyli jeszcze przed końcem roku, Motorola zaprezentowała nam swoje dwa modele – Moto G 5G i Moto G9 Power. Były to wówczas najtańsze telefony z modułem 5G. Teraz marka zaprezentowała kolejne modele, które będą jeszcze bardziej atrakcyjne cenowo – Moto g10 i Moto g30.

Nowe modele Motoroli mają nowoczesny design i są trwałe – konstrukcje zostały zabezpieczone przed zachlapaniami zgodnie z IP52.

Jeśli chodzi o ich wydajność to w modelu Moto g10 występuje procesor Snapdragon 46o wersji 4/64GB pamięci. Natomiast w Moto g30 znalazł się Snapdragon 662, szybsze ładowanie 20W (kontra 10W w g10). Zarówno Moto g10 i Moto g30 są wyposażone w baterię 5000mAh.

 

A co z aparatami – czy obiektywy w budżetowych smartfonach okażą się dla nas satysfakcjonujące? W słabszym modelu Moto g10 mamy obiektyw główny z 48Mpx z technologią Quad Pixel oraz 8Mpx z obiektywem szerokokątnym. Dwa pozostałe to dodatkowe, do pomiaru głębi oraz 2Mpx makro. Z przodu znajduje się 8Mpx matryca selfie.

Natomiast w ciut bogatszej wersji dostaniemy aparat główny z 64Mpx i aparat do selfie z 13Mpx z frontu. Pozostałe obiektywy nie różnią się od tych w modelu Moto g10.

Moto g10 i Moto g30 zostały wyposażone w ekran 6,5″ z technologią IPS i rozdzielczością  HD+. W przypadku modelu Motog30 użytkownik ma do dyspozycji podwyższoną częstotliwość odświeżania (90Hz). Z pewnością nie jest to najwyższa półka, jeśli chodzi o ten parametr, ale jest to wystarczająca jakość do codziennego użytku.

Co warto jeszcze wiedzieć na temat nowych modeli od Motoroli? Będą obsługiwać karty microSD i i NFC, a także są wyposażone gniazda słuchawkowego 3,5 mm.

W dużych sklepach z elektroniką Moto g10 została wyceniona na 699 zł, a Moto g30 na 899 zł. Jak potwierdza cena, są to proste smartfony, które mogą się sprawdzić zarówno na co dzień (u mniej wymagających użytkowników), jak i jako telefon służbowy, który będzie nam służył do podstawowych zadań.