Nowości od motoroli – smartfony Moto G 5G i Moto G9 Power oraz zabezpieczenie ThinkShield

Dodane: 10.11.2020

Agata Ruszkowska

Udostępnij:

Rzutem na taśmę, czyli jeszcze przed końcem roku, Motorola zaprezentowała nam swoje premierowe modele smartfonów. Dodatkowo dowiadujemy się o zabezpieczeniu, które z pewnością przyda się w biznesie. 
Motorola w końcu ogłosiła swoje premierowe modele smartfonów i tym samym goni konkurencję, która już jakiś czas temu zaskoczyła nas swoimi nowościami w portfolio (np. realme X50, OnePlus 8T,czy Xiaomi Mi 10T Pro).

Motorola postanowiła kusić ceną – oferuje najtańsze telefony z modułem 5G, czyli Moto G 5G oraz kolejną wersję modelu Power – Moto G9 Power. Jednak okazuje się, że niska cena nie musi oznaczać niskiej jakości – specyfikacja obu modeli zapowiada się obiecująco.

Motorola Moto g9 Power

Cała seria Power od Motoroli ma oferować najlepszą wydajność i wytrzymałość baterii, która współpracuje ze wszystkimi podzespołami, aby jak najrzadziej ładować urządzenie. Tak samo jest w przypadku nowego modelu Moto g9 Power, który został wyposażony w baterię o pojemności  aż 6000 mAh z ładowaniem 20W. Według producenta taka bateria gwarantuje 60h normalnego użytkowania telefonu. Jeśli tak będzie, to nowa Motorola faktycznie będzie się wyróżniać na rynku.

Co jeszcze oferuje ten budżetowy smartfon? Procesor Snapdragon 662, 6,8″ wyświetlacz w rozdzielczości tylko HD+, NFC, wbudowane 4GB pamięci RAM i 128 pamięci ROM i możliwość powiększenia pamięci przez kartę microSD. Dodatkowo model oferuje dobrej jakości zdjęcia dzięki aparatowi głównemu o rozdzielczości 64 Mpx ze światłem f/1.8 (pozostałe aparaty na wyspie to 2 makro +2 Mpx do pomiaru głębi).

Cena: 999 zł (dostępny w szerokiej dystrybucji)

Motorola Moto G 5G

Drugi model to Moto G wyposażony w moduł 5G – niewątpliwie to jest główna zaleta tego smartfona. Jednak całość prezentuje się całkiem obiecująco – chociażby za sprawą baterii 5000 mAh z możliwością ładowania mocą 20W i procesora Snapdragon 750G 5G. Do dyspozycji mamy NFC, a także 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na aplikacje (z możliwością rozszerzenia).

Nieco słabiej wygląda w tym wypadku aparat główny, który ma 48 Mpx. Plusem jest natomiast obiektyw szerokokątny (8 Mpx), którego w poprzednim modelu zabrakło.

Cena: 1299 zł (będzie dostępny tylko w sieci Plus).

ThinkShield for mobile

Na koniec jeszcze jedna nowość od Motoroli – tym razem skierowana stricte do klienta biznesowego. Zabezpieczenia ThinkShield for mobile to rozszerzenie oferty ThinkShield Lenovo obejmujące najlepsze w tej klasie zabezpieczenia, łatwość zarządzania urządzeniami, funkcje ułatwiające pracę oraz usługi klasy korporacyjnej dla użytkowników smartfonów.

Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik będzie miał do dyspozycji czysty system operacyjny (jedna z najczystszych wersji Androida z ograniczoną liczbą preinstalowanych aplikacji i skomplikowanych warstw interfejsu), a także wbudowane różne warstwy zabezpieczeń światowej klasy. Co więcej, Motorola nie tylko stosuje podstawowe zabezpieczenia i polityki systemu Android, ale też projektuje własne zabezpieczenia w swoim sprzęcie (z takimi funkcjami, jak sprzętowe odwołanie kluczy i podpisów, sprzętowe źródło zaufania — Root of Trust, odblokowany bezpiecznik bootloadera itp.) i tworzy łańcuch zaufania obejmujący zabezpieczenia systemu (w tym podpisywanie kodu, tożsamość zabezpieczona przed sabotażem, bezpieczny rozruch oraz inne funkcje).

ThinkShield umożliwia również rejestrację urządzeń w trybie zero-touch, czyli
bezproblemowe wdrażanie urządzeń firmowych.

W najbliższych miesiącach platforma ThinkShield for mobile zostanie wprowadzona na wszystkich urządzeniach. Ponadto w celu spełnienia rygorystycznych wymagań klientów biznesowych zostaną wprowadzone na rynek nowe urządzenia z dodatkowymi funkcjami.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem