bValue inwestuje w system do wyszukiwania luk bezpieczeństwa w internecie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

bValue inwestuje w system do wyszukiwania luk bezpieczeństwa w internecie

Udostępnij:

Polska spółka Vidoc Security Lab pozyskała finansowanie od bValue. Wartość inwestycji nie została ujawniona. Startup chce zmienić sposób pracy zespołów AppSec i Red.

Przekształcanie inżynierii bezpieczeństwa

Historia Vidoc Security Lab zaczęła się od dwóch w technologii związanych z bezpieczeństwem i zarządzaniem lukami w zabezpieczeniach.

Praca w zespole ds. bezpieczeństwa aplikacji wymagała od teamu przede wszystkim dwóch rzeczy:

  • Kontroli nad zewnętrznymi zasobami – aby wiedzieć, co jest widoczne dla potencjalnych napastników.
  • Szybkich i konfigurowalnych rozwiązań – do automatyzacji kontroli bezpieczeństwa i automatyzacji testów penetracyjnych aplikacji internetowych przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności.

Była to luka, której żadne istniejące narzędzie nie było w stanie odpowiednio wypełnić. Startup zainwestował niezliczone godziny czasu programistów, próbując zebrać różne narzędzia open-source. Jednak w tak szybko zmieniającym się środowisku podejście to okazało się nieskuteczne i zbyt powolne, aby nadążyć za wymaganiami CI/CD.

Ambicje Vidoc Security Lab były jasne: chcieli zautomatyzować research, tworzyć niestandardowe testy bezpieczeństwa dla aplikacji internetowych i usprawnić testy penetracyjne. Byli zdeterminowani, aby przenieść zabezpieczenia na wyższy poziom. Nie czekali więc, aż ktoś inny rozwiąże ten problem.

Wizja Vidoc Security Lab

Czym dokładnie jest Vidoc? Chodzi o umożliwienie zespołom AppSec pełnej kontroli nad ich zasobami internetowymi. Spółka rozpoczęła misję dostarczenia platformy zdolnej do obsługi zewnętrznego monitorowania ataku przy jednoczesnej automatyzacji testów bezpieczeństwa i wykrywania luk w zabezpieczeniach na dużą skalę.

Zapewnia inżynierom bezpieczeństwa infrastrukturę, której potrzebują do tworzenia własnych przypadków testowych i skanowania, automatyzacji rekonesansu 24/7 i prowadzenia zewnętrznego monitorowania powierzchni ataku dla swoich domen.

 

bValue Fund inwestuje w healthtech Wellbee

Szukasz finansowania? Zobacz, które fundusze aktualnie inwestują