– Debster.ai to rozwiÄ…zanie, które ma na celu usprawnienie pracy wierzycieli i dziaÅ‚ajÄ…cych na tym rynku podmiotów. Niestety z naszych obserwacji wynika, że proces odzyskiwania dÅ‚ugu generuje bardzo dużą ilość problemów. PrzyczynÄ… takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim brak odpowiednich narzÄ™dzi, które mogÅ‚yby ujednolicić, uproÅ›cić i w rezultacie uczynić proces przekazywania oraz uzyskiwania informacji bardziej efektywnym. Naprzeciw potrzebom rynku wychodzi rozwiÄ…zanie Debster.ai, które niweluje wskazane problemy, dlatego zdecydowaliÅ›my siÄ™ na finansowe wsparcie projektu – mówi Dawid WesoÅ‚owski, partner zarzÄ…dzajÄ…cy Carlson ASI Evig Alfa.
System zarządzania wierzytelnościami o nazwie Debster.AI, przy wykorzystaniu algorytmów uczenia maszynowego umożliwi zwiększenie efektywności procesu biznesowego wierzyciela. Docelowo produkt umożliwi przeglądanie, monitorowanie, przetwarzanie, integrowanie danych oraz notyfikowanie o ich dynamice w oparciu o nową metodę rekomendacji wierzytelności do egzekucji. Klient będzie mógł, przy wykorzystaniu technologii opracowanej w ramach projektu B+R, zoptymalizować proces na podstawie stawianych celów i kosztów.
– W Polsce działa ponad 80 firm windykacyjnych. Z moich obserwacji wynika, że od kilku lat wartość polskiego rynku wierzytelności stale rośnie, co sprawia, że jest atrakcyjny. Tym bardziej że w dobie nadciągającego kryzysu i problemów z utrzymaniem płynności czy też ewentualnych bankructw, popyt na ten usługi będzie jeszcze większy. Dzięki udzielonemu finansowaniu o przemyślanej strategii rozwoju, podmiot ma szansę na szybką komercjalizację swojego rozwiązania – mówi Aleksander Gruszczyński, prezes zarządu Carlson Investments SE.
W tym roku Carlson ASI Evig Alfa planuje zainwestować w co najmniej kilkanaście nowych projektów. Najważniejszym kryterium jest, aby startup znajdował się na wczesnym etapie rozwoju (faza pre-seed / projekt B+R w fazie PoC i PoP), prowadził działalność badawczo-rozwojową w Polsce i opracowywał innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które rozwiązują rzeczywiste problemy i posiadają potencjał do komercjalizacji oraz szybkiego skalowania.