Carrefour + Foodsi = mniej zmarnowanej żywności. Sieć hipermarketów rozpoczyna współpracę z popularną aplikacją

Dodane:

Przemysław Zieliński Przemysław Zieliński

Carrefour + Foodsi = mniej zmarnowanej żywności. Sieć hipermarketów rozpoczyna współpracę z popularną aplikacją

Udostępnij:

W Polsce co roku marnuje się 5 milionów ton żywności. Ta liczba ma się zmniejszyć dzięki współpracy Carrefour Polska z polską aplikacją Foodsi, ratującą produkty spożywcze (i nie tylko) przed zmarnowaniem.

Z koszykiem po paczkę

Ta kooperacja jest kolejną inicjatywą Carrefour Polska podjętą w celu ograniczenia tego przykrego zjawiska. Trzeba zaznaczyć, że do kosztów marnotrawienia żywności zalicza się także wydatki poniesione na wodę, prąd czy paliwo, niezbędne do produkcji pożywienia. Foodsi to aplikacja, w której użytkownicy mogą kupić pełnowartościowe produkty, z krótką datą przydatności, przekazane m.in. przez restauracje, sklepy czy piekarnie. Od dziś paczki z artykułami spożywczymi, środkami czystości, a już niedługo z kosmetykami będzie można kupić również w sieci Carrefour.

Od dziś ponad 1,5 mln użytkowników zarejestrowanych w Foodsi może kupić paczki niespodzianki także w Carrefour.

– Ograniczenie marnowania żywności jest od lat stałym elementem strategii Carrefour w Polsce. Doskonale wiemy, że aby zapobiec zmianom klimatycznym, musimy zacząć od siebie, dlatego już w 2013 roku wprowadziliśmy we wszystkich naszych sklepach program “STOP Marnotrawstwu”. Dzięki temu, przez ostatnie 10 lat uratowaliśmy ponad 22 tys. ton jedzenia. Współpraca z Foodsi ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż w DNA Carrefour Polska jest wspieranie polskich firm, w tym start-up’ów. Jest to ponadto kolejny krok redukujący ilość odpadów spożywczych (i nie tylko) w Carrefour. Aplikacja jednoczy użytkowników, którzy tak samo jak my, chcą zrobić coś dobrego dla naszej planety. Wierzę, że jako aktywni członkowie Foodsi Gangu, jeszcze mocniej przyczynimy się do skali ograniczenia marnowania żywności w naszym kraju – mówi Piotr Lubiewa-Wieleżyński, dyrektor Działu Rozwoju Formatów i Konceptów Handlowych.

Promka na start

Użytkownicy mogą zamówić dobrze im znane paczki mix i wege, zawierające m.in nabiał, konserwy, produkty sypkie czy dania garmażeryjne tańsze o ponad 66% niż ceny sklepowe. Aby zachęcić użytkowników do ratowania jedzenia z Carrefour, sieć we współpracy z Foodsi przygotowała specjalną promocję. Do 20 stycznia br. paczki spożywcze dostępne są w promocyjnej cenie 8,99 zł. Dzięki temu użytkownicy mogą kupić paczki z rabatem nawet powyżej 75%.

Aplikacja Foodsi dostępna jest do pobrania w sklepie Google Play i App Store. Po wpisaniu lokalizacji Foodsi zaproponuje nam sklepy Carrefour, które przygotowują paczki z produktami do uratowania.

– Nasze marki połączyły wspólne wartości, cele i chęć walki z marnowaniem. Bardzo się cieszę, że Carrefour dołączył do Foodsi Gangu i wspólnie możemy ratować paczki wypełnione super produktami. Jestem pewny, że dzięki tej współpracy zrobimy dużo dobrego dla planety, a klienci będą mogli trochę zaoszczędzić. Miło mi, że tak rozpoznawalna marka zaufała polskiej aplikacji – mówi Mateusz Kowalczyk, CEO Foodsi.

Zdjęcie: media społecznościowe Foodsi

Czytaj także: