Centralny Dom Technologii już otwarty

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Centralny Dom Technologii już otwarty

Udostępnij:

Angażujące zajęcia dla dzieci i młodzieży, warsztaty dla dorosłych, seniorów i całych rodzin oraz cykliczne wystawy dotyczące najnowszych trendów i pionierskich rozwiązań – to wszystko czeka na odwiedzających w Centralnym Domu Technologii.

Zajęcia edukacyjne, wystawy i wydarzenia specjalne Centralnego Domu Technologii łączą wiedzę teoretyczną z kreatywnością i praktycznym działaniem. CDT będzie popularyzować metodykę STEAM (od ang. słów Science, Technology, Engineering, the Arts, Mathematics), czyli nurt w edukacji rozwijający interdyscyplinarne kompetencje w dziedzinach: nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka. Oferta CDT będzie uzupełniać programy szkolne, jednak to miejsce nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o trendach z pogranicza technologii, nauki i biznesu.

— Powołując do życia Centralny Dom Technologii chcemy wspierać wszystkich go odwiedzających w odkrywaniu i wykorzystywaniu szans jakie dają nowe technologie oraz pokazać ile wnoszą do naszego codziennego życia oraz do gospodarki. Kompetencje cyfrowe rozwijane w CDT będą sprzyjać umiejętności dostosowania się do postępujących zmian na rynku pracy. Czasem brakuje wiedzy, jak w kreatywny sposób wykorzystać daną umiejętność w zupełnie innym obszarze. Chcemy to zmienić. W Centralnym Domu Technologii dorośli rozwiną kompetencje cyfrowe, a dzieci nauczą się, jak wykorzystywać wiedzę w praktyce. Dzięki temu będziemy kształtować przyszłych innowatorów – fundament rozwoju gospodarczego Polski w oparciu o nowe technologie. CDT to jednocześnie przestrzeń do rozwoju i promocji dla innowacyjnych polskich przedsiębiorców czy start-upów, które odniosły międzynarodowy sukces — mówi Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Edukacja i technologie pod jednym dachem

Wystawa otwierająca CDT przenosi odwiedzających w świat technologii użytecznych. To ciekawa propozycja dla osób, które chcą się dowiedzieć, które technologie najszybciej zmienią nasze codzienne życie. Do końca roku w ramach wystawy prezentowane będą prototypy, innowacyjne produkty i projekty badawcze, które powstają w polskich start-upach i rodzimych kołach naukowych. Zwiedzający mogą bezpłatnie zobaczyć i wypróbować rozwiązania technologiczne i często niedostępne jeszcze publicznie produkty, a także poznać ich mechanizmy i zasady działania.

We wrześniu CDT zaprasza na bezpłatne zajęcia

Dla wszystkich odwiedzających, zespół Centralnego Domu Technologii przygotował bogatą ofertę edukacyjną w duchu STEAM. Przez cały wrzesień w CDT odbywać będą się darmowe zajęcia tematyczne dla osób indywidualnych oraz warsztaty międzypokoleniowe dla całych rodzin. Oprócz tego CDT zaprasza grupy szkolne, a także nauczycieli i edukatorów na cykle dedykowanych zajęć. Pełna oferta CDT będzie na bieżąco publikowana na stronie internetowej cdt.pl.

Centralny Dom Technologii powstał z inicjatywy Polskiego Funduszu Rozwoju. CDT stworzyła Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju w oparciu o pomysł i we współpracy z Departamentem Rozwoju Innowacji PFR. Partnerami Strategicznymi Centralnego Domu Technologii są firmy: Bank Pekao S.A., Comarch S.A., Chmura Krajowa oraz Żabka. Partnerem ścieżki edukacyjnej “Technologia” została firma Allegro.

Partnerem operacyjnym CDT jest polska spółka technologiczna Daftcode, konsorcjum merytoryczne tworzą startup edukacyjny Skriware, szkoła programowania Kids Code Fun oraz stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Centralny Dom Technologii mieści się na ul. Kruczej 50 w Warszawie.