(CES 2021) ASUS ZenBeam Latte L1 – kompaktowy projektor z funkcją głośnika

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

(CES 2021) ASUS ZenBeam Latte L1 –  kompaktowy projektor z funkcją głośnika

Udostępnij:

Co może mieć wspólnego nowoczesny projektor z kubkiem kawy? Tak naprawdę niewiele, ale jedno na pewno – format. Podczas targów CES 2021 marka ASUS zaprezentowała swój nowy produkt, który dla wielu osób może się okazać przydatnym gadżetem.

Pewnie nie zdarza się to zbyt często, ale jednak czasem w nieoczekiwanych miejscach mamy potrzebę użycia projektora, np. podczas wyjazdów służbowych czy też wizyty w siedzibie klienta. Jednak aby gadżet był poręczny i wygodny w transporcie, musi mieć odpowiednio kompaktowy rozmiar – stąd pomysł, aby powstał projektor o wielkości dużego kubka kawy.

Autorem tego produktu jest marka ASUS, która jest znana raczej z produkcji świetnych laptopów (m.in. ZenBook 14 czy też ASUS ZenBook Pro Duo), ale okazuje się, że tajwański producent nie zamyka się na inne elektroniczne produkty. ASUS ZenBeam Latte L1 jest tego przykładem – produkt jest niczym innym niż miniaturowym projektorem z funkcją głośnika bezprzewodowego, a więc można dzięki niemu wyświetlać pliki multimedialne gdziekolwiek mamy kawałek gładkiej ściany.

Oczywiście w przypadku tego urządzenia nie możemy się spodziewać jakości porównywalnej do tej, którą oferują nam pełnowymiarowe projektory. ZenBeam Latte L1 to bardziej gadżet, którego użyjemy od czasu do czasu i który zrobi jednorazowe wrażenie na naszych znajomych, współpracownikach i klientach, kiedy nagle wyjmiemy go z torby i z jego pomocą wyczarujemy obraz. Ale co ciekawe, ten obraz będzie nawet przyzwoity.

Urządzenie oferuje jasność na poziomie 300 lumenów i możliwość wyświetlania obrazu od 40 do 120 cali i rozdzielczość HD (720p). Co ważne, miniaturowy projektor nie potrzebuje kabli ani do zasilania, ani do przesyłania treści – jego działanie odbywa się bezprzewodowo. Konkretnie możemy liczyć nawet do 3 godzin pracy wyświetlacza (co oznacza, że obejrzymy cały film) i do 12 godzin pracy samego głośnika (10 Wat), który został zaprojektowany przez inżynierów Harman Kardon).

Mamy spore wątpliwości, czy propozycja ASUS-a faktycznie wyglądem przypomina kubek kawy – nazwa miała być intrygująca, a wyszła raczej śmieszne, ale nie będziemy się czepiać. Nie zważając na nazewnictwo ASUS ZenBeam Latte L1 jest ciekawym urządzeniem, które swoje zastosowanie może znaleźć zarówno w domu, jak i w małym biurze. Produkt ma się pojawić na rynku w drugim kwartale tego roku.