(CES 2021) Lenovo zaprezentowało swoje nowe inteligentne monitory i komputery

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

(CES 2021) Lenovo zaprezentowało swoje nowe inteligentne monitory i komputery

Udostępnij:

Kolejnym producentem, który coraz bardziej zdecydowanie wkracza na rynek inteligentnych urządzeń jest Lenovo. Marka podczas wirtualnych targów CES 2021 zaprezentowała swoje innowacyjne komputery i monitory.
Inteligentne urządzenia coraz częściej pojawiają się w naszych domach i w biurach. Nic w tym dziwnego – wiele z nich potrafi nam ułatwić życie i przyspieszyć pewne czynności (np. monitor z wbudowaną funkcją MS Teams), a inne pozwalają nam zaoszczędzić pieniądze i mają mniejszy wpływ na środowisko (np. termostat Google Nest). W związku z coraz szybszym trybem życia, pojawia się coraz więcej potrzeb użytkowników, ale też jest coraz większa konkurencja na rynku inteligentnych produktów – jedną z firm rywalizujących o swojego klienta jest Lenovo, które podczas CES 2021 zaprezentowało szereg nowych rozwiązań. Co zostało zaprezentowane podczas targów CES 2021?

Komputer stacjonarny all-in-one Yoga AIO 7

Jednym z najważniejszych premierowych produktów od Lenovo jest komputer all-in-one o nazwie Lenovo Yoga AIO 7 z Windows 10. Sprzęt wyróżnia się przede wszystkim wyglądem i funkcjonalnościami – za innowacyjnością sprzętu stoi przede wszystkim konstrukcja obracanego zawiasu, która umożliwia ustawienie komputera w preferowanym stylu. Wyświetlacz o wąskiej ramce można łatwo ustawić w orientacji poziomej lub pionowej — wystarczy popchnąć palcem, by wyświetlić obraz na wysokim ekranie. Co ciekawe, w AIO 7 będzie można też dostosować  kąt widzenia — od zupełnie płaskiego do 20°. Z przydatnych funkcji warto odnotować wbudowany sprzęt do transmisji bezprzewodowej, dzięki czemu można aktywować ekran zdalnie z tabletu lub smartfona bez włączania komputera. Dodatkowo producent planuje z czasem wprowadzić aktualizację, dzięki której monitor zmieni się w inteligentny telewizor o rozdzielczości 4K.

Uwagę przykuwa specyficzna obudowa z teksturą, pod którą kryją się głośniki z certyfikatem JBL Harman. Dobrą jakość dźwięku zapewnia nie tylko współpraca ze znanym producentem sprzętu muzycznego, ale też samo umiejscowienie głośników (do przodu, pod obracanym ekranem).

Lenovo L24i-30 i Lenovo L27e-30

Kolejne nowe propozycje od Lenovo to eleganckie i smukłe monitory IPS dla użytkowników indywidualnych. Lenovo L24i-30 i Lenovo L27e-30 mają nam służyć zarówno do pracy, jak i rozrywki. Świetnie sprawdzą się do oglądania filmów – oba modele są wyposażone w wysokiej klasy panel IPS, dlatego prezentują czysto i wyraźnie obraz.

Z myślą o zmaksymalizowaniu funkcjonalności tych urządzeń, postanowiono zastosować w nich specjalne podstawki, które umożliwiają porządkowanie i ukrywanie kabli, a także zawierają uchwyt na smartfon, co sprzyja zachowaniu porządku na blacie. Podstawki wraz ze smukłą ramką monitora sprawiają, że produkt prezentuje się na biurku niezwykle elegancko.

LAVIE MINI

Podczas CES 2021 zostały zostały również zapowiedziane najnowsze urządzenia LAVIE produkowane przez NEC Personal Computers, Ltd. — spółkę joint venture firm Lenovo i NEC Corporation.

8-calowy LAVIE MINI to prototyp ultramobilnego komputera z funkcjami rozrywkowymi wysokiej klasy i atrakcyjnymi akcesoriami gamingowymi. Ten koncepcyjny, konwertowalny komputer będzie oferował ogromne możliwości dla użytkownika – także związane z grami. Będzie to najmniejszy komputer wyposażony w procesor taki jak Intel Core™ i7 11. generacji do urządzeń mobilnych, z grafiką Intel Iris Xe. Komputer będzie wyposażony w 8-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) i półprzezroczystą obudowę. Co ważne, będzie ultralekki – jego waga to zaledwie 579 gramów, dlatego można zabierać je ze sobą praktycznie wszędzie.

Komputer będzie wyposażony w inteligentne funkcje, takie jak stan wstrzymania z zachowaniem łączności czy kamera na podczerwień do Windows Hello umożliwiająca logowanie bezdotykowe. Okrągłe klawisze z symbolami i cyframi mają taki sam rozmiar jak klawisze z literami, co ułatwia pisanie. Co więcej, działanie LAVIE MINI można spersonalizować przy użyciu kontrolera gamingowego.

 

LAVIE Pro Mobile

LAVIE Pro Mobile to powrót tego urządzenia w całkiem nowej wersji z jeszcze atrakcyjniejszymi funkcjami dla mobilnych profesjonalistów. Mogą oni teraz korzystać z baterii o długim czasie działania oraz wygodniejszej klawiatury, na której można pisać efektywniej dzięki 1,5-milimetrowemu skokowi klawiszy. Zoptymalizowany zawias podnosi klawiaturę o 19 mm, aby zwiększyć wygodę pisania, i umożliwia otwieranie pokrywy w zakresie 180°.

Smukła i lekka konstrukcja została opracowana przez najlepszych specjalistów – zawiera materiały nowej generacji. Obudowa została wykonana ze stopu magnezowo-litowego, a pokrywa — z włókna węglowego (trwałość z pewnością będzie sprzyjać zabieraniu komputera w teren). LAVIE Pro Mobile waży niecałe 889 gramów i ma zaledwie 16,7 mm grubości. Działa z procesorem takim jak Intel Core i7 11. generacji oraz z grafiką Intel Iris Xe, umożliwiając naprawdę mobilną pracę.

Przy okazji nowych sprzętów od Lenovo warta jest również wspomnienia nowa wersja aplikacji Lenovo Vantage, która umożliwia większe wykorzystanie potencjału urządzeń. Użytkownicy uzyskają nowe ustawienia, takie jak funkcja Lenovo Smart Assist, która rozszerza możliwości logowania się bez używania rąk przy użyciu Windows Hello. Rozbudowano też obsługę aplikacji i przeglądarek pod kątem odtwarzania wideo bez używania rąk, a rozdzielczość obrazu można zwiększyć przy użyciu funkcji Super Resolution 2.0. 

Za pośrednictwem Vantage dostępne też będzie najnowsze narzędzie Lenovo w modelu „oprogramowanie jako usługa” (SaaS) — Vantage Smart Performance Services. Ta dostępna już na całym świecie usługa diagnostyczna umożliwia skanowanie i usuwanie złośliwego oprogramowania, w tym wirusów „zero-day”, jednym kliknięciem. W ten sposób zwiększa wydajność i bezpieczeństwo komputera oraz ułatwia jego konserwację.

 

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem