Dell stworzył specjalny monitor do wideokonferencji

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Dell stworzył specjalny monitor do wideokonferencji

Udostępnij:

Czym może się różnić zwykły monitor od tego, który służy do komunikowania się z innymi pracownikami? Np. tym, że ma zbudowany przycisk do MS Teams. W co jeszcze będzie wyposażony specjalny monitor od Della?

Od niecałego roku wideokonferencje są całkowitą normą – gdy zamknęliśmy się w domach w czasie pandemii ta forma komunikacja stała się podstawą komunikacji w wielu firmach. Powstaje w związku z tym wiele narzędzi i urządzeń, które mają nam ułatwić korzystanie z tego dobrodziejstwa technologii – np. NVIDIA Maxine stworzyło zestaw narzędzi bazujących na sztucznej inteligencji, dzięki którym poprawimy jakość obrazu podczas połączeń wideo.

Okazuje się jednak, że nie tylko odpowiednie aplikacje i programy zapewnią nam wygodne obsługiwanie wirtualnych spotkań. Przydatny jest również dedykowany do tego celu sprzęt, a konkretnie specjalny monitor do wideokonferencji. Właśnie takie typowo biznesowe modele wypuściła na rynek firma Dell – dzięki nim szybko i sprawnie dołączymy do wideokonferencji bez konieczności podłączania dodatkowych słuchawek czy zewnętrznej kamery.

Czym marka Dell chce przyciągnąć pracowników biurowych? Ich trzy nowe modele monitorów (do wyboru rozmiary 24″, 27″ oraz 34″ z zakrzywionym ekranem) posiadają świetnej jakości kamery internetowe z matrycami 5-megapikselowymi oraz czujnikiem IR. Dodatkowo sprzęt zapewnia dwa 5-watowe głośniki i wbudowany mikrofon z systemem redukcji hałasu, dzięki dźwięk odbierany i wysyłany będzie znacznie lepszej jakości niż w standardowych monitorach. Sprzęt pozwoli również obsłużyć logowanie przez Windows Hello, a do tego będzie wyposażony w specjalny przycisk do uruchamiania aplikacji przycisk, dzięki czemu bardzo szybko połączymy się z aplikacją. O współpracy Della z Microsoftem w tym zakresie poświadcza oficjalny certyfikat.

Biznesowe monitory od Della pojawią się na amerykańskim rynku już 16 lutego tego roku. Ceny? Ich ceny będą się kształtować tak: 24″ – 520 dolarów, 27″ – 720 dolarów, 34″ – 1150 dolarów. Wkrótce sprzęt powinien pojawić się też w polskich sklepach.