Checly z nagrodą dla najlepszego startupu w programie akceleracyjnym Eco-ON

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Checly

Udostępnij:

Checly zdobyło 1. miejsce w programie akceleracyjnym Eco-ON. Twórcy startupu otrzymali nagrodę finansową w wysokości 20 000 zł oraz nawiązali kontakty z potencjalnymi inwestorami.
Program przeprowadziły Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Partnerem biznesowym i sponsorem nagrody głównej była szwedzka firma Northvolt, która buduje w Gdańsku największą w Europie fabrykę systemów bateryjnych i magazynów energii.

Checly ułatwia zarządzanie jakością i wspiera procesy kontrolne

Checly to predykcyjne oprogramowanie do zbierania, organizowania, analizy i prezentacji danych pochodzących z jednego bądź kilku źródeł. Jest inteligentnym systemem zarządzania jakością opartym na danych czasu rzeczywistego. Zapewnia pełną transparentność i kontrolę procesów.
– Nie chcieliśmy zmieniać świata, tylko szukaliśmy rozwiązania własnych problemów – mówił po odebraniu nagrody Artur Koman, co-founder Checly. – W prowadzonych wcześniej firmach borykaliśmy się z problemem niewygodnych i nieefektywnych kontroli, przeprowadzanych w ramach działalności. Postanowiliśmy więc stworzyć mechanizm do automatyzacji przeprowadzania kontroli i raportowania, który pozwoliłby zrezygnować z papierowych checklist i arkuszy Excela. Każdy, kto się z nim zetknął, chciał mieć taki sam… Tak powstał pomysł rozwoju tego narzędzia i wyjścia na rynek.
Checly wspiera przeprowadzanie inspekcji – posiada gotowe listy kontrolne oraz konfigurowalne formularze, które można dostosować do własnych potrzeb. Oprogramowanie zbiera dane, standaryzuje procesy, automatyzuje raportowanie, identyfikuje obszary ryzyka i wspiera zarządzanie jakością. Korzystanie z niego ułatwia planowanie oraz umożliwia łatwe przydzielanie zadań i analizę ich wykonania.
Narzędzie pozwala przypisać zadania do konkretnego użytkownika i daje możliwość łatwego zarządzania całymi zespołami kontrolerów, ale doskonale sprawdza się również w wykorzystaniu przez jedną osobę. Wyniki zarówno pojedynczej kontroli, jak i wielu inspekcji wykonanych w podanym okresie są przejrzyście prezentowane w raportach. Wszystkie dane można także filtrować. Umożliwia to analizę i śledzenie trendów oraz monitorowanie działań naprawczych.
Rozwiązanie jest intuicyjne i łatwe w implementacji oraz użytkowaniu. Umożliwia wygodną pracę w terenie (działa na telefonach i tabletach, również offline).
W dalszych pracach rozwojowych przewidziane jest dodanie funkcji predykcyjnej, generowanej na podstawie zebranych danych (Big Data). Founderzy pracują obecnie nad opracowaniem strategii Go Global.