Chronolife stworzył T-shirt do monitorowania zdrowia pacjenta. KeeSense zdobył właśnie certyfikat UE

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Chronolife stworzył T-shirt do monitorowania zdrowia pacjenta. KeeSense zdobył właśnie certyfikat UE

Udostępnij:

Chronolife zajmuje się cyfrową ochroną zdrowia opartą na sztucznej inteligencji. Firma uzyskała właśnie certyfikat medyczny UE dla swojej inteligentnej koszulki medycznej KeeSense.

Otrzymanie przez platformę medycznego znaku Conformité Européenne (CE) pozwala na wprowadzenie KeeSense na rynek w Europejskim Obszarze Gospodarczym jako urządzenia medycznego noszonego na ciele, przeznaczonego do celów opieki zdrowotnej, w tym do zdalnego monitorowania pacjentów z chorobami przewlekłymi i wspomagania diagnostyki.

Dzięki certyfikatom medycznym Chronolife jest obecnie dobrze przygotowana do współpracy z szeroką gamą usług telemedycznych. Pozwoli to nie tylko poprawić wyniki leczenia pacjentów ze schorzeniami wymagającymi stałego monitorowania, takimi jak dysfunkcje układu sercowo-naczyniowego i choroby układu oddechowego, ale także zmniejszyć liczbę przyjęć (ponownych) do szpitali i pomóc złagodzić trwający niedobór zasobów i personelu medycznego.

Inteligentny T-shirt

Wieloczujnikowe urządzenie noszone na stałe monitoruje elektrokardiografię (EKG), ruchy klatki piersiowej, oddychanie w jamie brzusznej, temperaturę skóry, impedancję klatki piersiowej i aktywność fizyczną, umożliwiając lekarzom zdalne śledzenie istotnych danych klinicznych dotyczących ich pacjentów.

T-shirt został zaprojektowany z myślą o noszeniu przez całą dobę i w pełni nadaje się do wielokrotnego użytku i prania, naśladując podobne ubrania codziennego użytku. Koszulka przekazuje dane do swojej sparowanej aplikacji przez Bluetooth. Te informacje są następnie przesyłane na bezpieczny serwer do analizy przez zespół medyczny. Dane medyczne dostępne na platformie umożliwiają naukowcom i zespołom medycznym uzyskanie wglądu w długoterminowy stan zdrowia pacjentów, a jednocześnie umożliwiają szybką reakcję w nagłych przypadkach medycznych.

Nowe dane dla naukowców

Platforma Chronolife Remote Patient Monitoring (RPM) umożliwi naukowcom z branży farmaceutycznej i medycznej wykorzystanie nowego, bogatego źródła całodobowych, rzeczywistych danych fizjologicznych do prowadzenia bardziej skutecznych programów efektywności terapeutycznej i badań klinicznych. Monitorowanie KeeSense ma być dyskretne i płynnie łączyć się z codziennym życiem, co może znacznie poprawić zarówno jakość życia pacjentów, jak i ich przyleganie do urządzeń RPM. Zainteresowani pracownicy służby zdrowia będą mogli zdalnie i w sposób ciągły monitorować pacjentów w rzeczywistych warunkach, co może przyczynić się do zwiększenia wydajności i poprawy wyników usług RPM.

Ostrzeganie o stanie zdrowia

Firma Chronolife rozpoczęła niedawno ogólnoeuropejskie badanie kliniczne rozwiązania prognostycznego wykorzystującego system KeeSense w celu zapewnienia wczesnego ostrzegania o nagłych wypadkach sercowych u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca. Naukowcy z 25 szpitali w całej Europie będą zbierać dane KeeSense, żeby opracować zdolność algorytmu predykcyjnego HOTS Chronolife do dokładnego ostrzegania dostawców usług medycznych o istotnych klinicznie zdarzeniach, które sygnalizują pogorszenie stanu zdrowia pacjentów.

 

Fot.mat.pras. Chronolife