Clinc wdroży opcje głosowe dla klientów bankowych Visa

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Clinc wdroży opcje głosowe dla klientów bankowych Visa

Udostępnij:

Clinc zajmuje się sztuczną inteligencją w systemach głosowych online. Firma nawiązała współpracę z Visa w celu dostarczenia opcji głosowych klientom bankowym.

Sztuczna inteligencja jest szczególnie ważna dla Visy. W czerwcu zeszłego roku firma poinformowała, że technologia SI wbudowana w produkt „Visa Advanced Authorization” zapobiegła 25 mld dolarów oszustwa.

Wiceprezes w Visa, Melissa McSherry, powiedziała, że Visa była pierwszą siecią płatniczą, która zastosowała sztuczną inteligencję opartą na sieci neuronowej w 1993 r., kiedy to wykorzystała tę technologię do analizy ryzyka transakcji w czasie rzeczywistym.

Na czym polega współpraca?

Firma będzie obsługiwać banki i inne instytucje finansowe, które korzystają z interfejsów Visa. Rozwiązanie jest wielojęzyczne. Opcja głosowa pojawi się przy takich operacjach jak przelewy środków, płatności rachunków i otwarcie nowej karty kredytowej.

System może również przeszukiwać za pomocą głosu historię wydatków klienta, transakcje sporne, pomóc przy zwiększeniu limitu kredytowego, czy stworzeniu planu płatności.

Clinc ma siedzibę w Michigan. Spółka wprowadziła swój pierwszy produkt na rynek w 2016 r. Współpracuje również z dużymi firmami z branży, takimi jak Barclays, USAA, Isbank i OCBC Bank, obsługując w sumie ponad 35 mln użytkowników.

Ostatnie inwestycje Visa

W styczniu tego roku Visa kupiła startup Plaid za 5,3 mld dolarów. Plaid zajmuje się rozwijaniem interfejsów API usług finansowych. Rozwiązanie pomaga deweloperom łatwiej udostępniać komunikaty bankowe i inne informacje finansowe.

Także w styczniu Visa zainwestowała w Currencycloud. Firma tworzy opartą na chmurze technologię dla banków i fintechów, do realizacji płatności i przelewów transgranicznych.

Spółka  pozyskała w ramach kolejnej rundy finansowania 80 mln dolarów.

W fintech zainwestowali oprócz Visy, BNP Paribas, Google, International Finance Corporation, SBI Group, Siam Commercial Bank i Bank Światowy.

Natomiast pod koniec zeszłego roku Visa rozpoczęła współpracę z londyńskim startupem TrueLayer, który stworzył platformę API zadedykowaną fintechom. Visa zainwestowała wtedy 35 mln.

W 2018 r. Visa zainwestowała w Behalf – startup z Izraela. Dzięki tej transakcji klienci Behalf dostali stokenizowaną Wirtualną Kartę Visa. Jest to rozwiązanie, które działa na zasadzie kredytu i zapewnia małym firmom natychmiastowe finansowanie na firmowe wydatki.