Dobrze funkcjonujący ekosystem startupowy to połączenie wielu elementów – innowatorów i pomysłodawców z różnymi instytucjami: samorządami, uczelniami biznesem, czy mediami. Dopiero współpraca pomiędzy wszystkimi podmiotami ma szansę stworzyć pole dla rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności. Co.brick venture building już od kilku miesięcy pracuje nad tym, aby zintegrować podmioty działające na rzecz rozwoju startupów na Śląsku.
– co.brick venture building jest projektem, gdzie nieustannie podkreślamy, że każda osoba zaangażowana w tworzenie ekosystemu startupowego jest istotna. Jednak w pojedynkę bardzo trudno cokolwiek zdziałać. Kluczem do osiągnięcia sukcesu na tym polu jest współpraca – tłumaczy Rafał Bałaga, pomysłodawca inicjatywy.
Pierwszym krokiem do realizacji celów co.brick venture building jest większa integracja śląskiej społeczności startupowej. Już teraz w projekt zaangażowanych jest ponad 100 osób: praktyków biznesu, inwestorów, przedstawicieli uczelni wyższych czy jednostek samorządowych. Teraz przyszedł czas na oficjalne rozpoczęcie działalności co.brick venture building, zweryfikowanie teorii z praktyką i połączenie specjalistów z pomysłodawcami.
– Obecne statystyki nie są zbyt optymistyczne dla innowatorów. Mówi się, że 8 na 10 startupów upada. My chcemy odwrócić trend. Współpracując z kompetentnymi osobami chcemy pomóc pomysłodawcom i nastawionym na biznes inżynierom oraz osobom technicznym przekształcić ich pomysły w dobrze funkcjonujące biznesy – mówi Kuba Nagórski zarządzający co.brick venture building.
W ramach co.brick venture building jest przygotowany 12-miesięczny program akceleracyjny. W tym czasie pomysłodawcy we współpracy z mentorami, praktykami biznesu i doświadczonymi programistami będą pracować nie tylko nad rozwojem innowacyjnego produktu, ale też nabędą też szereg kompetencji biznesowych.
Pilotażowy program zostanie uruchomiony pod koniec października. Informacje o procesie akceleracyjnym będzie można znaleźć na stronie lub zapisując się do newslettera.