Co czeka na studentów MBA for Startups? Przegląd dodatkowych korzyści

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Co czeka na studentów MBA for Startups? Przegląd dodatkowych korzyści

Udostępnij:

Studenci MBA for Startups będą mieli możliwość spotkania kilkunastu znakomitych mentorów i praktyków biznesu oraz bezpłatnego uczestniczenia w prestiżowych biznesowych konferencjach, warsztatach i spotkaniach. Otrzymają także dostęp do pogłębionych informacji i analiz ze świata biznesu. To elementy pakietu dodatkowych korzyści zaoferowanego młodym przedsiębiorcom przez program mentoringowy InCredibles Sebastiana Kulczyka. Do tego do 20 września 2021 r. potrwa konkurs, w którym nagrodą jest stypendium pokrywające koszt czesnego studiów MBA for Startups.

W połowie maja tego roku Kulczyk Investments i SGH poinformowały o utworzeniu MBA for Startups, czyli 2-letnich zdalnych studiów. Ich uczestnicy wezmą udział w 600 godzinach zajęć odbywających się w ramach 25 bloków tematycznych w językach polskim i angielskim.

MBA for Startups to program zaprojektowany od podstaw z myślą o młodych przedsiębiorcach. Formuła studiów oparta jest na połączeniu najwyższej klasy wiedzy akademickiej z programem mentorskim InCredibles oraz platformą networkingową międzynarodowych partnerów. Co więcej, MBA for Startups są pełnoprawnym, honorowanym na całym świecie programem MBA, a SGH posiada akredytację AMBA (Association of MBAs), która potwierdza najwyższą, zgodną z międzynarodowymi standardami jakość kształcenia programów MBA.

Co czeka na studentów MBA for Startups?

Zajęcia poprowadzą eksperci akademiccy z SGH oraz zaproszeni przez InCredibles polscy i zagraniczni mentorzy, współpracujący z programem Sebastiana Kulczyka. Ale to nie wszystko – studenci otrzymają też dodatkowe świadczenia, takie jak udział w prestiżowych międzynarodowych wydarzeniach, konferencjach, spotkaniach, warsztatach oraz bezpłatny dostęp do wiodących gazet i czasopism.

Na zaproszenie programu InCredibles część kursów poprowadzą partnerzy merytoryczni InCredibles:

  • Google podejmie temat nowoczesnych technologii w budowie i rozwoju biznesu oraz mechanizmów związanych z transformacją cyfrową,
  • Kancelaria DZP (Domański Zakrzewski Palinka) przedstawi prawne aspekty tworzenia i prowadzenia startupów, takich jak analiza umów z inwestorami, partnerami oraz kwestie ochrony praw własności,
  • ✅  ASHOKA zajmie się obszarem odpowiedzialności biznesu za świat i społeczeństwo,
  • ✅  Bain & Company poprowadzi warsztaty na temat pitchingu, czyli jak przygotować się do prezentacji swojego pomysłu przed potencjalnymi inwestorami,
  •  Inovo Venture Partners przybliży tematykę finansowania startupów przez venture capital,
  • ✅ oraz inni wybitni specjaliści z takich obszarów, jak: marketing i komunikacja, zarządzanie i budowanie zespołów, ecommerce.

Dodatkowo, na zaproszenie InCredibles specjalne godzinne wykłady dla studentów wygłoszą:

  • Leesa Soloudre, inwestorka, która działa w środowisku startupów, wykłada na 3 uczelniach i współpracuje z największymi korporacjami, odpowiedzialna jest za stworzenie ekosystemu startupowego w Luxemburgu,
  • Sebastian Kulczyk, międzynarodowy inwestor, lider młodego pokolenia polskich przedsiębiorców, aktywnie działający w obszarze nowych technologii, właściciel i prezes Kulczyk Investments, inicjator programu InCredibles,
  • Supreet Manchanda, Managing Partner w Raiven Capital, wieloletni mentor środowiska startupowego oraz profesor Singularity University,
  • ? Maciej Noga, anioł biznesu, dyrektor zarządzający Pracuj Ventures, współzałożyciel oraz przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Pracuj.

Studenci otrzymają również na czas studiów darmowy dostęp do takich mediów, jak:

  • Gazeta Wyborcza,
  • Rzeczpospolita,
  • Puls Biznesu,
  • Forbes,
  • MyCompany Polska.

Będą też mieli szansę wziąć udział w wybranych międzynarodowych konferencjach i spotkaniach organizowanych przez Singularity University, w tym w czterech ekskluzywnych wykładach wygłoszonych przez międzynarodowych ekspertów.

Konkurs o stypendium Sebastiana Kulczyka

Jeszcze do 20 września 2021 r. potrwa konkurs, w którym nagrodą jest ufundowane przez Sebastiana Kulczyka stypendium pokrywające koszt czesnego studiów MBA for Startups.

W rywalizacji o stypendium mogą wziąć udział osoby, które spełniają łącznie następujące wymagania: mają wyższe wykształcenie, sprawnie posługują się językiem polskim oraz angielskim, mają co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać dwa zadania:

  • ? udzielić poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania i polecenia zawarte w zadaniu konkursowym – case study,
  • ? nagrać i przesłać ok. 2-minutowy film z odpowiedzią na pytanie: dlaczego chcesz studiować na MBA for Startups?

Pierwszym studentem MBA for Startups i zarazem stypendystą Sebastiana Kulczyka został Paweł Węgierski, founder i CTO spółki Gamehag, która jest laureatem IV edycji programu InCredibles.