Co ty wiesz o pitchowaniu? W Krakowie ruszają warsztaty dla startupowców

co ty wiesz o pitchowaniu w krakowie ruszaja warsztaty dla startupowcow
Udostępnij:
Już 6. czerwca w Krakowie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Leaware Startup School. Krakowskie spotkanie dedykowane jest startupowcom, którzy chcą skutecznie pozyskać inwestora, przygotować dobry pitch oraz zbudować społeczność wokół swojego produktu. Zapisy już trwają.

Co w programie?

– Celujemy w startupy, które mają już swój produkt i chcą go dalej rozwijać. Stąd też dobór tematów i prelegentów, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach – mówi Zbyszek Waz, Managing Director w Leaware Software House. Brakuje odpowiednio narzędzi do zarządzania starupem. Jeszcze bardziej brakuje praktycznych zastosowań łączenia różnych metodyk – dodaje Waz. Spotkanie rozpocznie się od prezentacji Piotra Zakrzewskiego – doświadczonego trenera biznesu, który opowie jak przygotować skuteczny pitch. Kasia Wabik, szkoleniowiec z zakresu budowania community, przekona, że społeczność jest ważna i podpowie, jak ją monetyzować. Natomiast Tomasz Soroka pokaże, jak efektywnie połączyć metodykę Lean Startup i Agile.

Nowy format dla startupów

Jak deklarują organizatorzy, Leaware Startup School to nowy format spotkań dla startupowców. – Z naszych obserwacji wynika, że głównym problemem, z jakim borykają się twórcy startupów, jest mentalność. Mamy silne zaplecze techniczne i wiedzę, jak robić dobre, konkurencyjne produkty. Ogranicza nas mentalność, która nie pozwala mówić otwarcie o biznesowych porażkach, sukcesach i pomysłach. Chcemy, aby Leaware Startup School był platformą wymiany wiedzy i praktycznych doświadczeń, na której te bariery znikną - mówi Zbyszek Waz, pomysłodawca i organizator.

Chcemy dzielić się wiedzą

Obecnie na rynku wydarzeń dla IT i startupów przybywa małych, bardzo specjalistycznych spotkań, dotyczących np. konkretnego języka programowania, które najczęściej organizują pasjonaci danej tematyki. – Kolejna zmiana, którą dostrzegam na tym polu, to zwiększona aktywność firm IT. Coraz częściej wspierają one lub organizują własne wydarzenia. Podejrzewam, że ten trend się utrzyma. Co cieszy - nie są to już spotkania nastawione wyłącznie na bezpośrednią rekrutację nowych pracowników, ale w znacznej części na dzielenie się wiedzą. Warto też zauważyć zwiększoną liczbę wydarzeń branżowych organizowanych na krakowskich uczelniach, dzięki czemu studenci dowiadują się o #omgkrk i dołączają do społeczności – komentuje Krzysztof Hostyński z crossweb.pl.

Kraków pod znakiem startupów

O tym, że Kraków rozpieszcza startupowców i freelancerów wiadomo nie od dziś. Co miesiąc mogą oni wybierać spośród ok. 60 warsztatów i szkoleń z zakresu technologii, zarządzania i marketingu. Leaware Startup School to nowy format ogólnopolskich spotkań, który zaczyna swój cykl właśnie w Krakowie.

Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pośpieszyć. Zapisy tutaj.