Co zrobić z nieużywaną budką telefoniczną? Zamienić ją na mini stanowisko do pracy

co zrobic z nieuzywana budka telefoniczna zamienic ja na mini stanowisko do pracy
Udostępnij:
Z takim pomysłem wyszła firma Pod Works, która zaproponowała włodarzom miasta Londyn zamianę nieużywanych budek telefonicznych w stanowiska pracy. Zdjęcie budki już obiegło zagraniczne media, które zachwalają pomysł. Firma proponuje, by za korzystanie z mini-biura każdy chętny zapłacił 3 funty.

Na zdjęciu: wizualizacja mini-biura od Pod Works

Minimalizm w mieście

Pod Works zajmuje się tworzeniem sieci mini-biur do pracy w centrum Londynu i innych dużych miastach Zjednoczonego Królestwa. Nasze stanowiska pracy zmieszczą się w klasycznych budkach telefonicznych – piszą właściciele firmy. Zaproponowała ona, że przekształci londyńskie budki w miniaturowe stanowiska pracy. Naszym zdaniem spełnią one wymogi każdego użytkownika. 

Mini-biura stworzone przez Pod Works mają ograniczoną powierzchnię, ale mimo to mają pełne wyposażenie do tego, by spędzić w nim spokojny dzień pracy. W tej budce telefonicznej znajdziemy wifi, ładowarki do telefonów, skaner, drukarkę czy dystrybutor z wodą. Z tej budki telefonicznej możemy także dzwonić za darmo, dzięki wykorzystaniu technologi VOIP.

3 funty za 20 minut

Za korzystanie z biur od Pod Works zapłacimy 3 funty za 20-minutową sesję. I choć do dziś dostępnych jest tylko osiem lokacji, w których stoją naszpikowane elektroniką budki telefoniczne, mamy nadzieję, że ten trend spotka się z zainteresowaniem. W końcu i w Polsce stoi wiele nieużytków, które można by przekształcić, np. na mini stanowiska pracy.

O wyjątkowych miejscach pracy pisaliśmy kilka miesięcy temu. Pokazaliśmy m.in. jak amerykańscy przedsiębiorcy przenoszą swoje stanowiska do własnych ogrodów. Z dużym zainteresowaniem spotkał się także artykuł o pięciu niesamowitych miejscach pracy. Nam najbardziej spodobało się biuro w lesie. 

Do napisania tego newsa zainspirował nas artykuł na Mashable.