CodeWeek – tydzień programowania w STARTERZE

codeweek tydzien programowania w starterze
Udostępnij:
8 dni, ponad 20 warsztatów i spotkań, czołowi eksperci i firmy z branży IT oraz nowych technologii. To wszystko czeka na uczestników Codeweek in STARTER – tygodnia programowania, które po raz czwarty organizuje Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-22 października. Wciąż można zapisać się na niektóre wydarzenia.

CodeWeek to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. To tydzień warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii. W gdańskiej odsłonie weźmie udział ponad 400 osób.

– Programowanie jest dla każdego, w każdym wieku. Dlatego w naszych warsztatach biorą udział dzieci od 10. roku życia, młodzież, a także amatorzy czy profesjonaliści. Zresztą Codeweek to nie tylko szkolenia, ale również liczne spotkania zachęcające do dyskusji nad rozwojem nowych technologii – mówi Marcin Młyński z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Jednym z wydarzeń będzie Creative Morning, które w ramach Codeweeka poruszy temat przemyślanego zatrudniania programistów. W poniedziałek, 17 października, gościem networkingowego śniadania w STARTERZE będzie m.in. Katarzyna Żórawska, która opowie o tym, jak mądrze rekrutować programistów, zdradzi kilka cennych wskazówek dotyczących tego procesu, który zna od podszewki rekrutując specjalistów z branży IT do zagranicznych startupów.

Nie zabraknie także dyskusji o ważnej kwestii, jaką są technologie w szkołach. Podczas spotkania Edu Generator 18 października nauczyciele i nauczycielki porozmawiają o programowaniu oraz wykorzystaniu innowacyjnych metod w nauczaniu przedmiotów ścisłych. Partnerem wydarzenia jest Kreatywna Pedagogika.

Podczas Codeweeka odbędzie się także spotkanie integrujące branżę startupową, czyli polski finał Central European Startup Awards (CESA). Jest to jedno z największych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeń, których celem jest wyróżnienie młodych i innowacyjnych biznesów. W trakcie polskiego finału w STARTERZE poznamy 10 startupów i przedsiębiorców, wyróżnionych przez jury i głosujących internautów.

Jednak Codeweek to przede wszystkim bezpłatne warsztaty. A tegoroczna oferta jest niezwykle szeroka. Dzieci w wieku 10-15 lat będą tworzyć gry i strony internetowe, a nastolatki aplikacje. Starsi uczestnicy poznają bliżej języki programowania, wirtualną rzeczywistość czy technologię chmury. Warsztaty poprowadzą m.in. tacy giganci, jak: Intel czy Microsoft.

– Codeweek to wyjątkowa szansa na rozwinięcie swoich umiejętności i naukę programowania. To wydarzenie integrujące dzieci i dorosłych wokół nowoczesnych technologii, pokazujące, że nauka kodowania nie jest umiejętnością dodatkową, ale podstawową – mówi Justyna Lewandowska reprezentująca Partnera strategicznego Codeweek in STARTER – firmę Solwit S.A.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie 12-godzinny Maker Day, w którym może wziąć udział każdy, kto posiada choćby podstawowe umiejętności kodowania i chce je przetestować, tworząc konkretne prototypy w trakcie 12-godzinnego maratonu. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji nie tylko mentorów, ale i sprzęt w postaci mikrokontrolerów Arduino, Genuino, mikrokomputerów Edison czy okularów do rozszerzonej rzeczywistości Gogole Cardboard.

CodeWeek in Starter odbędzie się w dniach 14-22 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.