Firma Conotoxia, Inc. wchodzi w skład grupy Conotoxia Holding. Dzięki jej rozwiązaniu klienci będą mogli przewalutować dolary na 27 różnych walut, a niebawem ich liczba ma się zwiększyć. Transakcji można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej albo aplikacji mobilnej.
Według Parcina Piórko, który jest szefem Conotoxia, Inc., na rynku amerykańskim jest miejsce dla jego firmy. Przewaga jego marki polega na tym, że jest ona niezależna od zewnętrznych firm oraz posiada infrastrukturę, która została stworzona przez spółki ze wspólnej grupy. Dzięki tym rozwiązaniom Conotoxia ma większą kontrolę nad cenami oraz szybkością przekazów. Według firmy w 2019 roku użytkownicy pobrali jej aplikację do wymiany walut z Google Play ponad milion razy.
Stany Zjednoczone to największy na świecie rynek przekazów pieniężnych. Według specjalistów każdego roku mieszkańcy USA przesyłają w sumie 150 miliardów dolarów. Ta kwota to jedna czwarta światowego rynku przekazów pieniężnych. Tak mocna pozycja Stanów to między innymi zasługa licznej Polonii.
Rynek przekazów pieniężnych
Świat to globalna wioska, od kiedy zaczęliśmy swobodnie poruszać się po świecie i wyjeżdżać na stałe do innych krajów, na rynku zaczęły być potrzebne usługi związane z przekazami pieniężnymi. To jasne, ze tam gdzie mieszka wielu obcokrajowców, rynek ten będzie działał prężniej a Stany Zjednoczone od zawsze były popularnym kierunkiem migracyjnym. Jednak w Europie również obserwujemy takie zjawiska a co za tym idzie powstają analogiczne firmy, które również osiągają sukcesy na tym polu.
Jedną z takich firm jest działający od roku fintech PayUkraine. Stworzyła ona, podobnie jak w przypadku Conotoxia, Inc., platformę internetową oraz aplikację mobilną, za pomocą których można dokonywać najtańszych na polskim rynku przelewów pieniężnych na Ukrainę. Założycielami firmy są dwaj Białorusini – Evgeny Chamtonau i Aliaksandra Horlacha, którzy od kilku lat mieszkają w Polsce.
Jak mówił dwa miesiące temu Evgeny Chamtonau, blisko 6,5 miliona Ukraińców wyjechało ze swojego ojczystego kraju i regularnie przesyła pieniądze z Europy do swojej rodziny, która pozostała na Ukrainie. To ogromny rynek, który panowie postanowili zagospodarować. A jako emigranci doskonale znali niedoskonałości rozwiązań, które były obecne na Polskim rynku w związku z przekazami pieniężnymi na Wchód.
Z resztą rozwiązanie PayUkraine docenili inwestorzy i tak dwa miesiące temu informowaliśmy o tym, że firma MobiMedia Solution S.A. zainwestowała 4 miliony złotych na ekspansję zagraniczną oraz rozwój młodego fintechu.
Przekazy pieniężne są bardzo potrzebne, bo ludzie coraz częściej i coraz swobodniej poruszają się pomiędzy różnymi państwami i kontynentami. Dlatego takich rozwiązań jak Conotoxia, Inc. czy PayUkraine będzie przybywać, a tym samym będzie rosła konkurencyjność na tym rynku.