Contec w rozszerzonym składzie: Wojciech Paruzel nowym COO w spółce

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Contec

Udostępnij:

Po rundzie fundraisingu i pozyskaniu blisko 15 milionów euro w 2023 roku, Contec poszerza swój skład. Stanowisko COO obejmuje Wojciecha Paruzela. Będzie odpowiadał za obszar zarządzania operacyjnego w spółce.

Wojciech Paruzel posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe. Ukończył Politechnikę Wrocławską oraz studia Executive MBA na Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie. Inicjował i współtworzył standardy operacyjne w zakładach w Polsce, Chinach, Meksyku, Niemczech oraz na Litwie, Łotwie, czy w Rumunii, Serbii i Chorwacji. Zdobywał doświadczenie w branżach: budowlanej, motoryzacyjnej, technologicznej oraz TIC; w tym także pełniąc rolę COO.

– Cieszę się, że mam okazję stać się częścią zespołu Contec. Podziwiam ich innowacyjne podejście do rozwiązywania problemu zużytych opon i tego, w jaki sposób mogą one wnieść wartość dodaną do nowopowstających produktów w ramach gospodarki obiegu zamkniętego. Widzę w Contec potencjał i jestem podekscytowany możliwością partycypowania w osiąganiu celów Spółki. Ponadto, mimo wieloletnich doświadczeń w różnych branżach, praca w tak dynamicznym i innowacyjnym środowisku operacyjnym pozwala mi nadal się rozwijać i poszerzać swoje umiejętności – mówi Wojciech Paruzel.

Trzymać jakościowe standardy

Ekspert wspólnie z zespołem nadzoruje codzienne operacje, dbając o to, aby prowadzone procesy przebiegały sprawnie i zgodnie z określonymi standardami jakościowymi.

– Wojciech wnosi do zespołu ogromne doświadczenie i wiedzę, które są kluczowe dla naszych ambitnych planów rozwojowych. Jego wizja współpracy oraz podejście do wyzwań operacyjnych pozwolą nam kontynuować pracę nad innowacjami i umocnić pozycję lidera w obszarze recyklingu opon w skali globalnej – podsumowuje Krzysztof Wróblewski, CEO Contec S.A.

Spółka jest na etapie finalizacji prac rozbudowy zakładu w Szczecinie. W efekcie Contec będzie w stanie przetwarzać 33 tys. ton zużytych opon rocznie. Modernizacja zwiększy możliwości produkcyjne odzyskanej sadzy technicznej (rCB) oraz oleju popirolitycznego.

Contec Kreatorem

Contec był też jednym z laureatów tegorocznych Kreatorów Polskiej Sceny Startupowej. Spółka została wyróżniona w kategorii „Zielony impact”. „Za zarażanie entuzjazmem do recyklingu kolejnych inwestorów i zamknięcie rundy kwotą 70 mln złotych, stając się jedną z największych inwestycji w sektorze cleantech w Europie w 2023 roku” – tak brzmiało nasze redakcyjne uzasadnienie.

Czytaj także: