CosmoEye zamyka drugą rundę finansowania. Inwestorzy wsparli polski startup kwotą ponad 3,9 mln zł 


Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Zespół CosmoEye

Udostępnij:

Polska firma technologiczna CosmoEye zamknęła drugą rundę inwestycyjną z Arkley Brinc, funduszem venture capital współtworzonym z PFR Ventures i Group One, podnosząc łączną pozyskaną kwotę do ok. 3,9 mln złotych.

AI do analizy zapisów z kamer

Firma CosmoEye stworzyła system napędzany przez AI dla przedsiębiorstw reprezentujących zwłaszcza te branże, które muszą monitorować duże przestrzenie robocze i podłogi magazynowe, takie jak logistyka czy produkcja. Narzędzie – dzięki całodobowemu monitoringowi – pomaga organizacjom usprawnić ich działanie poprzez zwiększenie wydajności oraz poprawę bezpieczeństwa.

Sztuczna inteligencja wykorzystywana do analizy zapisów z kamer w czasie rzeczywistym podejmuje odpowiednie działania w celu usprawnienia procesów i rozwiązania typowych problemów, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa, takich jak naruszenia zasad BHP, wypadki, kradzieże oraz nierealizowanie procesów w sposób prawidłowy. System dostarcza w czasie rzeczywistym alerty do menedżerów, dzięki czemu niepożądane sytuacje mogą być natychmiast wyeliminowane.

Pierwsze sukcesy

Od kwietnia 2022 r., czyli momentu pierwszej inwestycji funduszu Arkley Brinc VC w CosmoEye, firma zrobiła znaczny postęp zarówno w rozwoju rozwiązań sprzętowych oraz programowych, jak i w pozyskiwaniu pierwszych płacących klientów. W listopadzie 2022 roku CosmoEye po raz pierwszy – podczas Warsaw Industry Week, największych i najszybciej rozwijających się targów przemysłowych w Polsce – zademonstrował na żywo szerszej publiczności działanie swojego produktu. Prezentacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony firm oraz profesjonalistów przemysłowych, którzy mieli okazję zobaczyć najnowsze innowacyjne rozwiązania przemysłowe.

Potwierdzeniem rozwoju CosmoEye oraz stworzonego przez firmę systemu jest nagroda za najlepszy produkt dla biznesu w kategorii “Sztuczna inteligencja” przyznana przez “Gazetę Finansową”.

Na co CosmoEye przeznaczy środki?

Nowa runda finansowania zapewni firmie CosmoEye możliwość pozyskiwania nowych klientów oraz skalowania swojej działalności na nowe rynki. Stworzy także szansę na wdrożenie systemu szerszemu zakresowi firm, począwszy od MŚP na dużych przedsiębiorstwach kończąc.