CosmoEye zbiera 2 mln złotych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

CosmoEye

Udostępnij:

CosmoEye, polska spółka rozwijająca system streamingowy B2B do zarządzania magazynem i planowania zasobów przedsiębiorstwa, zamknęło rundę finansowania w wysokości 2 mln zł.

System CosmoEye został stworzony dla biznesów, które wymagają widoczności całego magazynu, hali produkcyjnej lub zapasów, jak na przykład: firmy produkcyjne, hurtownie, czy centra dystrybucji eCommerce. Aby zapewnić przestrzeganie przepisów BHP, procesów i operacji na hali magazynowej, CosmoEye wykorzystuje zintegrowane kamery wideo i narzędzia sztucznej inteligencji. Dokonują one analizy obrazów ludzi i obiektów w czasie rzeczywistym. Wykorzystanie nowoczesnych technologii niesie za sobą szereg korzyści, m.in. optymalizację realizacji łańcucha dostaw i logistyki, zmniejszenie liczby skarg klientów oraz otrzymywanie świadomych informacji zwrotnych w celu obiektywnego dokumentowania procesów.

Rozwój e-commerce

Nie jest tajemnicą, że w ostatnich dwóch latach sprzedaż w e-commerce gwałtownie wzrosła w większości segmentów branżowych. W czasie pandemii zwyczaje konsumentów zostały przekierowane na internetowe kanały detaliczne. Globalny sektor e-commerce osiągnął wartość 13 trylionów dolarów w 2021 roku i przewiduje się, że do 2027 roku przekroczy 55 trylionów dolarów. Rynek ten jest obsługiwany przez firmy produkcyjne FMCG, centra dystrybucyjne i magazyny, które wymagają systemów zarządzania magazynem i ERP. Aby zaspokoić rosnący popyt konsumentów, muszą oni zoptymalizować swoje działania i zwiększyć produkcję.

Dlatego nie bez powodu zapotrzebowanie na oprogramowanie ERP wzrosło. Firmy szukają scentralizowanych rozwiązań do zarządzania wszystkimi wymaganiami dotyczącymi systemów informacyjnych. W ubiegłym roku prawie 1/3 przedsiębiorstw w Polsce korzystała z oprogramowania ERP i CRM.

Rosnące znaczenie systemów ERP

– Systemy strumieniowe ERP i AI dostępne obecnie na rynku są przeznaczone tylko dla dużych korporacji – nie pasują do potrzeb i budżetów MŚP. Jednak to właśnie one stanowią ogromny i rosnący segment rynku, który obecnie nie jest obsługiwany. CosmoEye jest dokładnie tym, na co czekali i czego potrzebują do optymalizacji swoich operacji biznesowych – mówi Piotr Wasowski, partner zarządzający Arkley Brinc.

Dzięki wykorzystaniu systemu CosmoEye, firmy mogą poprawić bezpieczeństwo, zoptymalizować działania i zwiększyć wydajność. Spółka ma już kilku pilotażowych klientów korzystających z systemu i zbiera opinie na temat jego działania. Ostatnie testy systemu dały wyższy wskaźnik prawda/fałsz niż jakikolwiek istniejący produkt na rynku, potwierdzając tym samym dokładność algorytmów w ich oprogramowaniu. CosmoEye będzie oferować dwie wersje swojego systemu – Enterprise Solution i SBS (Small Business Solution). Produkt zostanie oficjalnie wprowadzony na rynek w najbliższych miesiącach.